Kas Naujo?

Skautų naujienos

2013-02-27

Apie vietą, kur ne tik svajojama

Darbas Taryboje man yra ta vieta, kur ne tik svajojama, bet ir svajonės paverčiamos realybe. Apskritai darbas taryboje, vyksta taip pat, kaip ir draugovėje ar skiltyje. Vienus darbus darome bendrai, kitus komitetuose.

Darbas Taryboje man yra ta vieta, kur ne tik svajojama, bet ir svajonės paverčiamos realybe. Apskritai darbas taryboje, vyksta taip pat, kaip ir draugovėje ar skiltyje. Vienus darbus darome bendrai, kitus komitetuose.

Dirbant kartu, kaip ir realiame skautavime čia galima įgyti pačių įvairiausių kompetencijų, nes mes mokomės vieni iš kitų. Tai yra super! Diskusijose gimsta tiesa, todėl nėra sunku dirbti taryboje. Man atstovavimo komitetas, yra labai faina skiltis. Apskritai, jei kas nors nepadaro savo mažo darbelio, sušlubuoja komiteto darbas. Kaip ir skiltyje, jei pamiršai puodą, kaip ūkvedys, skiltis liks nepavalgius, jei nepadarei savo mažo darbelio komitete, komitetas nukenčia.

Dauguma galvoja kokia nauda iš tarybos? O kas pasakys kokia nauda iš „Ramunėlių“ skilties? O nauda didelė, kaip „Ramunėlių“ skiltis daro savo mažuosius darbelius, kurių daugelis nemato, taip ir taryba, ne tik formaliai suteikinėja vyresniškumo laipsnius, bet ir dirba Lietuvos skautijos labui. Taryba turi daug ambicingų planų, kurie mane džiugina ir kai tie planai bus įgyvendinti tada tarybos nariai bus laimingi.

Kai klausia, kiek laiko užima darbas taryboje, tai atsakau, kad visą kadenciją, nes daugiau darbo būna tarp posėdžių, per kuriuos darome namų darbus. O posėdžiai - tai laikas, kada juos pristatome. Tad jei turi atliekamus du laisvus metus, ir nori tarp posėdžių atlikti skautiškus darbelius, strateginio planavimo, atstovavimo ar vidaus komitetų skiltyse – prisijunk!

Kaip ir kiekvienoje draugovėje ar skiltyje vaikai nemėgsta niurzgalių ir tų, kurie praleidinėja sueigas. Taip ir tarybos nariai, tikisi, kad naujieji tarybos nariai, bus pozityviai nusiteikę, optimistai ir nepraleidinės posėdžių.


 

Skautas vytis, skautinkas, LS tarybos narys Vyckenis