Kas Naujo?

Skautų naujienos

2013-02-15

Baigėsi gerojo darbelio konkursas kelialapiui į JS 2013

Sveikiname brolį Lauryną, kuris laimėjo gerojo darbelio konkursą ir nemokamai keliaus į Jubiliejinę stovyklą!!!

"Jorės" vyr. sesių skelbtas konkursas kelialapiui į jubiliejinę stovyklą jau baigėsi.

Skelbiame, kad pagrindinį prizą laimėjo brolis Laurynas (bus susisiekta asmeniškai).

O čia publikuojame visus tris pretendentus pagrindiniam prizui laimėti:

Laurynas:

Du geri Lauryno darbeliai:

Mama sako, kad padaryti gerą darbą yra labai lengva. Ji sako, kad jei paimčiau dėžutę ir už kiekvieną padarytą gerą darbą dėčiau į ją po saldainį, tai galėčiau juos valgyti ištisus metus ir ne po Norėčiau papasakoti apie du savo gerus darbelius- vienu jau buvau seniai pasiryžęs „pasigirti“, o kitą padariau visai netyčia šiandien ryte... Kai dar buvau mažas ir lankiau darželį, prisimenu, kaip auklėtoja Ramunė mums aiškindavo, jog geras darbas nebūtinai turi būti didelis, kad nebūtina atlikti kažkokį žygdarbį, ir kad maži geri darbeliai irgi yra labai svarbūs ir reikalingi. Mama tam pritaria ir sako, kad pats geriausias darbas- tai klausyti mamos ir jai padėti. Todėl vieną dieną aš ir nusprendžiau padėti. O padėti mamai man Vieną trečiadienio vakarą sueigos metu mes gaminom salotas. Man reikėjo nuskusti morką ir ją supjaustyti. Namuose aš nelabai padėdavau mamai virtuvėje, nes mama vis bijojo, kad nusipjaustysiu pirštus. Bet čia morkos skutimas pasirodė labai vyriškas darbas, todėl namuose aš ėmiausi ne tik morkas, bet ir bulves skusti ir net jas tarkuoti. Dabar mamai nebereikia prašyti, kad kas nors tą darytų- aš mielai kiekvieną kartą lupu, skutu, tarkuoju...Mama džiaugiasi ir kepa skanius O vakar visai netyčia padariau dar vieną labai gerą darbą- išgelbėjau katiną.Tai mūsų katinas, arba tiksliau- brolio katinas,dovaninis. Jis net už mane vyresnis, nes man dar tik aštuoneri, o jam jau devyneri metai. Brolis ir mama pasakojo, kad Ignas gavo šį katiną per gimtadienį. Ir vardą, lyg atspėdamas, brolis jam tinkamą išrinko- Dūkas, nes nors jau nemažas, bet vis dar mėgsta dūkti ir išdykauti. Kadangi mes gyvenam aštuntame aukšte, tai katinas į lauką patenka tik vasarą kaime pas močiutę. Tačiau jis vis taikosi išsmukti pro duris ir nubėgti į devintą aukštą, nors ten gyvena didelis kaimynų šuo... Kai vakar vakare kažkas nešė šiukšles, jis išspruko pro duris, o mes net nepastebėjom. Tik ryte, kai mama pabarškino dėžutę su jo maistu, o Dūkas nepasirodė pusryčiauti, mums kilo įtarimas. Mes apieškojom visą butą, spintas, pastales ir kitas šiltas vieteles, bet katino nebuvo. Tada aš išėjau į laiptinę. Nubėgau į devintą aukštą, bet Dūko neradau. Ėmiau leistis laiptais žemyn, kviesdamas katiną vardu. Ir tik ketvirtame aukšte išgirdau kniaukiant katiną. Jis buvo užlindęs už gėlių vazonų ir visą naktį ten pratupėjęs. Čiupau tą mūsų pabėgėlį, parvilkau namo ir leidau pamiegoti ant savo kepurių drabužių spintoje...O mama juokėsi, kad užaugęs ko gero dirbsiu katinų gelbėtoju.

Istorijas pasakojo Laurynas Lukšys redagavo mama Virginija

 

Kotryna:

Ilgai galvojau kokį galėčiau aprašyti gerąjį darbelį, kuris nebūtų labai banalus, taip pat kažkuo išsiskirtų iš kitų ir štai pagaliau sugalvojau.:)

Kasmet per Vėlines visi aplankome kapines, ten uždegame žvakutę ir taip prisimename šią žemę jau palikusius artimuosius. Bet yra daug kapų, kurių žmonės nebeaplanko, nesutvarko ir neprižiūri. Todėl, šiais metais, jau bus treti metai, kaip aš keliausiu tvarkyti tokių kapų ir man nesvarbu, kad aš nepažįstu tų žmonių, juk visi žmonės nori būti nepamiršti. Kai uždegus žvakę ant nepažįstamojo žmogaus kapo, patvarkius ten jei reikia, aš susimąstau, kad galbūt tas žmogus kada nors ir man padės, jei man to reikės. Gal tai nėra labai ypatingas darbas, bet man po tokios dienos būna labai geras jausmas viduje ir tai labai priverčia susimąstyti. :)

 

Gabija:

Kadangi atėjo tas metas, kai turiu daug mokytis ir ilgai sėdėti prie knygų, retai kada matau brolius ir seses. Sėdint namie sunkiau daryti geruosius darbelius, tačiau pasistengiau išpildyti seną pažadą broliams ir sesėms, kurie per stovyklas nespėjo išmokti žaidimo "Break" - nufilmavau ir sudėliojau mokomąjį video apie šį žaidimą :) Įkėliau jį į Skautatinklį: http://www.skautai.lt/index/article/id/1374 ir pasidalinau su Marijampolės krašto skautais bei Lenkijos skautais, su kuriais buvome susitikę vasarą Griunwaldo stovykloje.