Kas Naujo?

Skautų naujienos

2006-04-24

Vilniuje nuaidėjo pavasario šventė „99 pavasariai"

Šį savaitgalį Vilniuje įvyko įspūdingas renginys, kuriame dalyvavo daugiau kaip 1000 skautų iš visos Lietuvos. Kasmetinė skautų pavasario šventė, vykstanti vis kituose miestuose, šiemet buvo ypatynga – tai pirmasis Lietuvos skautijos renginys, skirtas kitais metais vyksiančio skautų judėjimo šimtmečio jubiliejui.

Skautų šimtmečio minėjimo renginiai prasidėjo penktadienį, konferencija „Kokią Lietuvos ateitį kurs šių dienų jauni žmonės?“ Čia pranešimus skaitė žymūs visuomenės veikėjai, politikai bei jaunimo organizacijų atstovai. Kalbant apie tautiškumą bei patriotiškumą buvo aptariamas ir jaunimo organizacijų, tarp jų ir skautų, vaidmuo.

Kitą dieną po šio renginio Vilniaus mieste prasidėjo kasmetinė skautų Pavasario šventė, šį kartą pavadinta „99 pavasariai”. Skautai iš visos Lietuvos rinkosi Katedros aikštėje, kur išklausė renginio globėjo LR prezidento Valdo Adamkaus sveikinimo kalbą; po to įvairiose Vilniaus miesto vietose vyko skautiškos pramogos – senovės amatų mugė mažiesiems, rungtynės paspirtukais didesniems, gerieji darbai Vilniaus miestui vyriausiems.

Šeštadienio renginius užbaigė pop muzikos atlikėjų koncertas Kalnų parke.

Sekmadienį skautai dalyvavo mišiose, o vėliau bandė pasiekti Lietuvos rekordą – apie 400 žmonių traukė virvę, kuri neišlaikiusi tokios jėgos, deja, nutrūko.Konferencija ir skautiška Pavasario šventė – tik pirmieji žingsniai, skelbiantys Lietuvos visuomenei, jog skautų judėjimui pasaulyje jau šimtas metų. Jubiliejaus minėjimo renginiai tik įgauna pagreitį belaukiant 2007-ųjų.

Dėkojame visiems organizatoriams, dalyviams – būta nuostabaus renginio! Dėkojame renginio globėjui LR Prezidentui skautui vyčiui Valdui Adamkui, taip pat ir dangui už nuostabų orą!

Hip valio!

LS VRS