Kas Naujo?

Skautų naujienos

2012-10-30

Kam skautui reikalingas kompaso pagaminimo įgūdis?

Skautas ir kompasas.

 

Susiruošei į žygį? Patikrink savo ekipuotę, bet ką daryti, jeigu žygio metu pasiklydai miške? Kompaso nėra, GPS‘as jau išsikrovės, dangus debėsuotas o medžiai auga simetriškai? Skautas visada randa išeitį iš bet kurios situacijos! Mums prireiks: plieninės vielos, adatos arba vinio o taip pat siulo. Geografinis laukas beveik sutampa su magnėtiniu lauku. Todėl praktiškai kompasas nukreipia ne į geografinį polį, bet į magnetinį. 
Tam kad pagaminti kompasą, reikia rasti adato svorio centrą, pririšti vieną siūlo galą prie jo. Kitą galą galima laikyti arba kur pakabinti. Siūlo įlgis turi būti ne mažiau kaip 40cm. Tam kad kompasas pradėtu veikti, adata reikia patrinti į plaukus.  
Šis kompasas padės ne tik surasti kelią, bet ir įdomiai praleisti orentavimo sueigą.