Kas Naujo?

Skautų naujienos

2012-10-10

Praktika: orų spėjimas

Orų spėjimas pagal gamtos reiškinius

Ir vėl truputi skautiškos praktikos pasikartojimui...

Skautas yra gamtos žvalgas. Ir žvalgo jis ne tik fauną ir florą, bet ir pačius oro reiškinius, nes tai duoda labai daug privalumų vykdant skautišką uždavinį. Vienas iš gamtos žvalgymo įgūdžių yra orų spėjimas/pranašavimas. Aišku, šiais laikais galima pasinaudoti išmanuoju telefonu, arba paskambinti mamai iš miško ir paklausti orų prognozės. Bet ar gali skautas apsieiti tik su savo įgūdžiais, žiniomis ir pastebėjimais, kad visada būtų pasiruošęs? Tad šį kartą pabandysiu jums priminti orų spėjimą pagal gamtos reiškinius... liaudis seniai tai pastebėjo...

Gamtos dėsniai

  • Visi garsai tampa aiškiai girdimi, nėra vėjo – bus lietus.
  • Dideli purslai ant balos – lietus greit pasibaigs.
  • Prieš naktį švelnus vejas pučia nuo kalvų / į kalvas – blogas.
  • Jeigu vakare ir naktį slėniuose būna šalčiau nei aukštumose, miške šilčiau nei lauke - geras oras dar išsilaikys.
  • Saulė leidžiasi kaip ugnies rutulys – bus geras oras.
  • Saulė kyla iš pilko horizonto į giedrą dangų – bus geras oras.
  • Vasaros ryto rūkas dingsta greitai – bus geras oras.
  • Rasa iš ryto – bus geras oras / nėra rasos iš ryto – bus blogas oras.
  • Dūmas eina vertikaliai – oras gerės, dūmas klojasi pažemiui – oras blogas.

Liaudis yra liaudis, o skautai yra skautai ir visada viską patikrina. Tad ir jums siūlau patikrinti kiekvieną iš šių pranašavimų ir sudaryti savo patikrintus metodus spėti orą.O kokius oro spėjimo budus žinote jus?

Gilv. Pavel M. aka Gintarinis Sabalas