Kas Naujo?

Skautų naujienos

2012-09-20

LIJOT Asamblėja

Pamąstymas, kaip jaunimui gali padėti jaunimo organizacijos.

Labas visiems!

Jaunimas - tai asmenų grupė, kurios amžius gali būti nuo 14 iki 29m. Tačiau šis žodis kiekvieno žmogaus lūpose skamba vis kitaip ir turi skirtingą reikšmę. Mažamečiui vaikui tai pavyzdys, siekiamybė, svajonė. Jaunuoliui - tai pats linksmiausias gyvenimo periodas, tačiau ir pats lemtingiausias, nes būtent tada pasirenkamas tolimesnis gyvenimo kelias, išsikeliami nauji tikslai, atsiranda nauji autoritetai. Senjorams - tai vėjavaikiški, dažnai nežinantys ko nori, kartkartėmis lengvabūdiški "piemenukai".

Tačiau pažvelkime jauno žmogaus akimis. Yra tiesos, kad pas mus slypi vėjavaikiškumo,lašas lengvabūdiškumo,bet visuomet reikia mokėti suvaldyti savo šėlsmą. Bėda, kad ne visi moka tai padaryti vieni...

Būtent todėl didžioji dalis jaunimo susiduria su vidinėmis problemomis, nerasdami sprendimų.Vieniems kyla problemų nežinant ką rinktis pabaigus vidurinę mokyklą, kitiems- nerandant darbo perspektyvų. Tai pat masinė problema vienijanti visą jaunimą- jaunimo užimtumas. Informacijos stoka apie galimus užsiėmimus,pritraukimas į juos,mažuma vadovų galinčių dirbti su jaunimu mažesniuose miesteliuose vygdant organizacijų plėtrą.  Būtent todėl asamblėjoje turi būti sprendžiami šie esminiai klausimai ir bandoma pakeisti situaciją.

Asamblėjos veikla galėtų padėti įkurti daugiau profesinio oreantavimo centrų, sudaryti sutartis su įvairiomis įmonėmis, kurios leistų jaunam žmogui išbandyti įvairias profesijas. Užimtumo klausimu, būtų galima stengtis didinti organizacijų plėtrą Lietuvos mastu, ieškoti jaunų, charizmatiškų asmenybių, norinčių dirbti kartu su jaunimu ir vesti juos teisinga linkme. Visi šie dalykai nėra vien tik kalbos. Viską galima išpildyti, tik reikia dirbti visiems kartu!!!

 

Pagarbiai,

Šarūnė Luckaitė, patyrusi jūrų skautė.

 

P.S. Aš tikrai labai noriu čia :)