Kas Naujo?

Skautų naujienos

2012-07-24

Atstovavimo tinklo susitikimas Sąskrydyje

Proga susipažinti su mistiškąja jaunimo politika.

 

 Skautai, priešingai daugelio įsitikinimui, aktyviai veikia ne tik miške.

Lietuvos Jaunimo organizacijų Tarybos (LiJOT) prezidentė Loreta Senkutė yra užaugusi Lietuvos skautijoje ir davusi vyr. skautės įžodį. Tos pačios LiJOT biure (kaip mūsų Pirmijoje) nuolat vieni skautai keičia kitus, o neseniai ten tarptautinių programų vadovu pradėjo dirbti br. Karolis Žemaitis. Sesė Elena Sinkevičiūtė yra Jaunimo reikalų Tarybos (JRT) narė. Dar eilė brolių ir sesių šauniai dirba savo miestų ir miestelių jaunimo labui apskrituosiuose staluose. Sesė Giedrė Markuckaitė, tiesa, atstovauja mus WOSM Europos regione (ER) ir yra ten vienos darbo grupės savanorė.

Lietuvos skautija net turi slaptą jaunimo politikos tinklą. Tinklo nariai tarpusavyje dalinasi naujienomis, šnekasi, kaip turėtų atrodyti Lietuvos skautijos veikla tokiose organizacijose kaip LiJOT, o dažniausiai – suka galvas ieškodami, kas galėtų atstovauti Lietuvos skautiją įvairiuose renginiuose. Šis tinklas anksčiau dažnai pasigesdavo kontakto su organizacijos valdžia, todėl šiuo metu jame  aktyviai veikia Pirmijos atstovai (vyr. skautininkas Tomas Rakovas ir URS vedėja Beatričė Leiputė) ir Tarybos atstovavimo komitetas.

Dar nežiovauji?

Norėtum parašyti vieną kitą rezoliuciją, pasižiūrėti kaip gyvena kitos jaunimo organizacijos, pabūti Lietuvos skautijos atstovu ir iš arti susipažinti su jaunimo politika? Nelabai žinai ką reiškia šitie dalykai, bet tiesiog šiek tiek smalsu? O gal esi tikras ekspertas, bet mes apie tave dar kažkodėl nežinome?

Kviečiame tave dalyvauti atstovavimo tinklo darbo grupėje sąskrydyje ir susipažinti!

KADA: LS vadovų sąskrydis, šeštadienis, 15:30 (tiksli vieta paaiškės sąskrydyje)

KĄ VEIKSIM? Pagrindinis tikslas yra neformaliai pabendrauti ir pasiruošti rudens darbams. Diskusijų temos šiuo metu yra ruošiamos, atsiradus pilnam sąrašui – pasidalinsim.

KAS GALI DALYVAUTI?

A.Dar nieko neveikiantys atstovavimo srityje, bet norintys sužinoti daugiau ir gal rudenį išbandyti save

B.Jau priklausantys regioniniams apskritiesiems stalams, mokyklų prezidentai, visokių kitų organizacijų valdybų nariai ir pan.  – jau dalyvaujantys jaunimo politikoje

C.Baigę savo atstovavimo „karjerą“ ir turintys daug patirties kuria negaila pasidalinti.

Turi klausimą? Kreipkis į mane, Jorę (el. p. jore.astrauskaite@gmail.com)

Susitinkam sąskrydyje!

LS Tarybos Atstovavimo komitetas