2006-01-13

15-osios sausio 13-osios metinės

Lygiai prieš 15 metų, kai Tėvynei labiausiai to reikėjo, daugelis mūsų amžiaus jaunuolių išėjo į kovą už savo vertybės, už laisvę, už siekį gyventi savo gyvenimą.

Kai kurios šeimos jau niekada nesulaukė grįžtant sūnaus ar dukters, tėvo ar motinos.

Ne svetimos kulkos, ne svetimi tankai juos pasirinko iš tūkstančių.

Juos pasirinko Lietuva.

Kad būtų jos skydu.

O paskui ir paminklu.

Paminklu žuvusiems.

Paminklu Lietuvai,

Paminklu nepriklausomybei ir ištikimybei.

Paminklu meilei.

Šiandiena nieko kito daugiau nereikia,
Kaip galimybės sustoti ir apmąstyti,
kaip ir vardan ko gyvename,
kas mūsų gyvenime svarbiausia,
o kas - tik atsitiktinumas,
pagaliau - ką žuvusieji už mūsų laisvę pasakytų apie mus,
apie šiandienos Lietuvą.

Kiek svarbi ji yra mums? Ar vis dar turime tą jausmą, kad esame kartu, esame vieningi, kad esame lietuviai? Ar tie, kurie atidavė savo gyvybes už mūsų visų idėją, ją atidavė beprasmiškai?

Ne.

Ne kas kitas, o tik mes esame Lietuvos ateitis. Tie, kurie tąnakt žuvo, patikėjo mums misiją. Misiją sukurti tokią Lietuvą, kurioje mums visiems gyventi būtų gera, Lietuvą, kuri būtų stipri ir nepriklausoma.
Tad nelaukim rytojaus, o jau šiandien pradėkime siekti šių tikslų. Kiekvienas atskirai, o svarbiausia - visi kartu.

.

Šiandienos renginiai Vilniuje:

10.00 Iškilmingas Lietuvos Respublikos Seimo posėdis Laisvės gynėjų dienai paminėti

10.30 Virtuali pilietiškumo pamoka Vilniaus televizijos bokšte

12.00 Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija sostinės Nepriklausomybės aikštėje

13.00 Sausio 13-osios aukų pagerbimas Antakalnio kapinėse.

Lietuvos krašto apsaugos savanorių pajėgų karių pagarba Laisvės gynėjams, palaidotiems Alytaus, Kauno, Kėdainių, Marijampolės, Rokiškio kapinėse

14.00 Albumo „Sausis. Laisvės fotografija“ pristatymas Parlamento galerijoje, Seimo rūmuose

15.00 Stasio Paškevičiaus knyga ,,Sausio 13 stenogramos“

15.00 Sausio 13-osios medalių įteikimas Lietuvos Respublikos Prezidento rūmuose

18.00 Šv. Mišios Vilniaus Arkikatedroje bazilikoje, dalyvauti kviečiami ir visi skautai. Po mišių visi tie, kas susirinks, keliaus į Antakalnio kapines pagerbti žuvusiųjų prieš 15 metų.

19.00 Vilniaus Arkikatedroje bazilikoje – Arkikatedros choro (vadovė G. Savickaitė) atliekamas A.Dvoržako kūrinys „Stabat Mater”

19.00 PREMJERA: Oratorija „Mūsų laisvė: septynios invokacijos“, aut. A.Martinaitis.

Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, Aušros Vartų g. 5

Informacija apie renginius kituose miestuose galite rasti adresu http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_show?p_r=3921&p_d=48099&p_k=1&p_b=3805

.

LS VRS