Kas Naujo?

Skautų naujienos

2012-06-18

RINK METŲ GERIAUSIUS STRAIPSNIUS

Po truputį uždarom sezoną

Ruošimasis skautatinklio naujienų rašymui primena pasiruošimą sueigai. Pagalvoji, kas dalyvaus sueigoje, kokia galėtų būti tema ir kaip ją papasakoti įdomiai. Suplanuoji, kurioje vietoje bus minutės pertraukėlė atsikvėpimui, kur reikėtų visus šiek tiek prajuokint ir kaip viską užbaigti taip, kad kitą savaitę į sueigą sugrįžtų bent jau nemažiau skautų.

O ar gali pati sueiga vykti internete? Ar apsilankymas skautatinklyje gali tapti sueiga? Palieku šiuos klausimus diskusijai komentaruose.

Sezono uždarymas

Kol dar visi neišsibėgiojot po vasaros stovyklas, kviečiu skirti laiko tinkamam pirmojo skautatinklio sezono pabaigimui. Uždarom sezoną tam, kad rugsėjį būtų galima pradėti naujus metus su fejerverkais, naujomis idėjomis ir kitais saldainiais.

Akcijos – atrakcijos:

1. Išrink geriausių sezono straipsnių penketuką

Parašyk man asmeninę žinutę su tau nuo pat rudens labiausiai patikusiais, įsiminusiais ar tiesiog geriausiais skautatinklio straipsniais. Gali siūlyti iki 5 straipsnių. Daugiausiai nominacijų gavę straipsniai kitą savaitę pasieks jus anketos pavidalu, kur jau bus renkamas galutinis penketukas, o gal ir dešimtukas.

Iš jūsų visų išrinktų straipsnių bus padarytas specialus el. leidinys, kurį, esant galimybėms, gal net išleisim. Juk smagu turėti geriausių metų straipsnių rinkinį savo lentynoje!

2. Sezono skautas

Kiekvieną mėnesį vis kitas skautatinklietis tapdavo mėnesio skautu. Visų jų sąraše nėra tik Rūtos, buvusios pirmąja, rugsėjo mėnesio, skaute. Liepos pirmą mes su Laima paskelbsim vieną sesę, o gal brolį, kuri(s) taps sezono skautu! Intriguoja? Mane tai labai :)

3. Tavo indėlis į naują sezoną

Būna skautiški laužai, kuriuos veda vienas ar du žmonės, o visi kiti tiesiog dalyvauja. Kai reikia padainuoja, kai reikia – paploja, bet savo dainų ir žaidimų nesiūlo. Dar būna laužai, kai visi stengiasi kuo nors prisidėti – pravesti dainą, papasakoti istoriją, suvaidinti anekdotą, pašokti ir sugalvoti šūkį. Kuris laužas smagesnis? Tikrai antras.

Todėl kviečiu uždarant sezoną pagalvoti, kuo norėtum prisidėti prie skautatinklio gyvumo kai jis vėl atgis rudenį. Pagalvok, ko labiausiai tau trūksta ir sugalvok, kaip padaryti, kad nebetrūktų. Pavyzdžiui, jei man labai trūktų pasakojimų apie daug patirties turinčius ir gyvenimo mačiusius skautus, tai vasarą būtinai pasistengčiau vieną kitą pasigauti ir rudeniui paruošti interviu su jais. Arba, jei labai trūksta receptų – stovykloje išbandyčiau penkis, viską fotografuočiau ir jau būtų reportažas. Jei yra daina, kurios labai liūdna nemokėti, rasčiau ką nors, kas moka ir nufilmuočiau, kad visi galėtų išmokti žodžius su melodija. Ir jei trūktų idėjų pionerijai, tai aplankyčiau tris kitų kraštų stovyklas iš kurių parsivežčiau reportažus apie skautiškos pionerijos ypatumus. Pagavai mintį?

Piešk, fotografuok, filmuok, įrašinėk, surašinėk, šok, dainuok ir viską rudenį parodyk skautatinkliui. Man jau smalsu sužinoti, kiek kūrybiškumo vasara pripūs į jūsų mintis!

Linkiu, kad pripūstų kuo daugiau,

O šiandien – over&out (repetuoju stovykliniams pokalbiams per raciją),

Jorė

P.S. ir sezono pabaigos akcijų atrakcijų sąrašas dar labai gali pildytis - manrods pamiršau pusę planų, o kita pusė priklauso nuo jūsų. pavyzdžiui, čia tik pavyzdžiui, gali būti akcija "siųsk dovaną skautatinkliui". Arba "Apsirenk uniformą, eik pūsti muilo burbulų, daryti kitokių smagybių, atsiųsk geriausias nuotraukas ir tapk skautatinklio veidu". Ir taip toliau ir panašiai.

P.S.S. Dar prisiminiau, kad šita reklama man labai skautiška pasirodė:

ATNAUJINIMAS:

Nesusilaikau be trečio PS.S.S. Vakar skaičiau straipsnį apie devynerių metų mergaitę Anglijoje, kuri padedama tėčio, kuria tinklaraštį, kuriame kievieną dieną aprašo kokius pietus gavo mokykloje ir įdeda jų nuotrauką. Tinklaraštis greit tapo populiarus visame pasaulyje, savo mokyklų pietus Martai siunčia mokiniai iš visokiausių šalių. Marta sugalvojo rinkti pinigus vaikams Malavyje, kuriems ne taip sekasi su maistu ir jo nuolat trūksta. Viskas sekėsi gerai, ji pamažu surinko berods 4000 svarų, bet.. 

Visai neseniai Martą ir jos tėtį pakvietė vienas žymus Anglijos virėjas, surengęs susitikimą, skirtą maitinimo kokybei mokyklose aptarti - tokiam susitikimui jį įkvėpė Martos tinklaraštis. Vienas žurnalas apie susitikimą išspausdino didelį straipsnį, kurio antraštė dėl žodžių žaismo gavosi, sulietuvinant, "laikas atleisti mokyklų bufetavas". Martos mokykloj dėl to aišku kilo skandalas, o mokyklos valdžia nusprendė problemą spręsti.. uždrausdami Martai fotografuoti valgykloje gaunamą maistą. Šitas įvyko praėjusios savaitės pabaigoje ir mergaitė parašė liūdną įrašą, kad turbūt reikės uždaryti tinklaraštį ir jos svajonė - padėti Malavio vaikams liks neišpildyta.

Dėka daugybės gerbėjų pastangų ne tik mokykloje viskas greitai buvo atstatyta į vietas, bet ir šiandien skaitau, kad Marta yra surinkusi jau 85,429.63 svaro. 

Ir kaip tada galvoti, kad pasaulyje yra kas nors neįmanomo? 

Labai norėjau pasidalinti šia istorija.

Nuoroda į Martos tinklaraštį.