Kas Naujo?

Skautų naujienos

2012-06-12

Kaip pramogauja LS Pirmija

Savaitgalį LS Pirmija susirinko Kauno skautų name su misija "nuveikti kažką gero ir naudingo".

Savaitgalį LS Pirmija susirinko Kauno skautų name su misija "nuveikti kažką gero ir naudingo". Tariantis dėl sąvokų "gero ir naudingo" reikšmių buvo sutvarkyta rožinės salės ir žaliojo kambarėlio bibliotekos - knygos sudėliotos pagal temas, išvalytos lentynos, taip pat buvo atsisveikinta su morališkai ir metodiškai pasenusia ir nenaudinga literatūra. 

Toliau vystant poreikį pramogauti, entuziastai persikėlė į vietą, kurios užraktą dažniausiai atrakina tik gudriosios Lietuvos skautijos sekretorės - organizacijos archyvą. Pradėjus kosmetinį tvarkymą ir nereikalingų daiktų mėtymą iš mistinio trečiojo aukšto kambarėlio vis dažniau pasigirsdavo juokas, kadangi jis buvo pilnas visai nearchyvinių neaiškios paskirties daiktų. Štai smagiausi iš jų:

1. Dėžutė pilna sudužusių veidrodėlių arba "Lietuva Sudužusių Veidrodžių šalyje"

2. Vienas kitas nenusakomo amžiaus drabužis.

3. Puikis rožinis žaislinis pianinas

4. Maišelis pilnas šiaudų

5. Skudurinė lėlė, kurią labai norisi pavadinti Onute

6. Maišelis pilnas peiliukų (!)

 

7. Nepilnas tapetų su žvaigždynais rulonėlis.

 

Kaip manote, ką archyve galėtų veikti šie daiktai ir kaip jame atsidūrė? Iš tiesų čia galėjo būti visai smagių istorijų, kai pagalvoji. Gal po stovyklos kažkas parsivežė šiaudų, nes norėjo prisikimšti pagalvę arba pliušinę lėlę arba norėjo iš jų pasigaminti "sodą" ar dar ką? O per žygį vadovas surinko visus peiliukus, bet pamiršo grąžinti? O skudurinė Onutė čia gyveno daugybę metų, nes ją pametė kokia nors vilkė ir po to labai liūdėjo?

Bet kuriuo atveju krykštavimai, rūšiavimas, nešiojimas, valymas ir daiktų mėtymas pro langą, nes jų tiesiog per daug tęsėti bent kelias valandas, o padarytas darbas - kolkas tik kosmetinis. Antroji tvarkymosi banga laukia daug įdomesnė - nuodugnaus valymo ir dokumentų sklaidymo, rūšiavimo ir dėliojimo. Bet šeštadienį padarytas darbas jau leidžia lengviau kvėpuoti visiems popieriams, kurių kilnojimo eilė dar ateis.

 

Iki šiol išlieka mistika, kaip tokia daugybė daiktų galėjo tilpti į tokį mažą kambarėlį. 

O pabaigai ir desertui bent du smagūs ir iš tiesų įdomūs radiniai:

1. R. Spalio "Gatvės berniuko nuotykiai". JAV esančio Vydūno fondo dovana su dedikacija "LSS Atlanto rajono Trakų stovyklos geriausiam Brocktono skautui R. Dulskiui... Stovyklos viršininkas. 1969 m." Labai puiki knyga apie skautų stovyklą - jei dar neskaitėte, būtinai įsitraukite į sąrašiuką!

 

2. Vyresniųjų skautų ženklelių formos liejimui. 

 

Ačiū Aistutei, Tomui, Simonai ir po egzamino atskubėjusiai Betai už savaitgalines pramogas Kauno skautų name, o Ievai už jų tęsinį Žemaitijoje. 

Tvarkymąsi užfiksavusi sesė Laima