Kas Naujo?

Skautų naujienos

2012-06-05

Didysis vasaros iššūkis ir didieji mėnesio skautai

Tegu vasara bus pilna miško nuotykių, kuriuos jau po to galime paversti skaitmeniniais iššūkiais!

Labas, skautatinkli!

Laikas bėga kosminiu greičiu. Ir, nors dar ne visai vasariškas, bet už lango žaliuoja birželis. Prasideda ir stovyklų metas - nupučiam dulkes nuo katiliukų, tvarkomės kuprines, pradedam svajoti apie laužo dūmą, žvaigždėtą dangų ir stiprų brolio ar sesės petį po dienos iššūkių. Laukimas ir pasiruošimas visada yra ne ką mažiau svarbi stovyklos dalis, todėl vadovai jau nerimsta - skambinėja girininkams, orientacininkams, svarsto, kiek bulvių reikės tam, kad pamaitintų 200 skrandžių ir kaip padaryti, kad prie vakaro laužo visi jaustųsi pakiliai ir smagiai - su šia stovyklų puse labai linkiu susidurti, nes ji ne mažiau smagi ir stipri, negu paradinė, kai jau visos uniformos sutvarkytos ir programa sustyguota. Bet kolkas... Pasinerkim į ponios Vasaros liūną ir pradėkim nuotykiauti!

Vasara toks jau metas, kai visi tikri skautai daugiau karstosi po medžius ir stato tiltus per upes, negu sėdi skautatinklyje, todėl skelbiame didįjį  iššūkį, kuris truks net tris mėnesius! Vasaros tema "Stovyklavimai-nuotykiavimai". Ką reikės daryti? Kaip visada - dalintis didžiausiais atradimais! Tai gali būti gražiausių vartų stovykloje brėžinys (kad ir kiti galėtų tokius pasigaminti), naujas skautiškas receptas, nauja išmokta daina (jeigu dar nufilmuosite ar kitaip įrašysite melodiją - bus nuostabu), nematytas žaidimas, mazgas, būdas atspėti kitos dienos orus, originalus lapinės variantas... Ir visokios kitokios įdomybės, kurias užtinkate ir sugalvojate būtent miške. Būdas viską pateikti - kuo įdomesnis, smagesnis ir suprantamesnis. Kai rašot naujienas visada pagalvokit - kokios jums patiems yra įdomiausios, kaip jos atrodo, kas ten parašyta, kaip parašyta ir t.t. 

O dabar apie šio mėnesio nuopelnus. 

Jau matyt pastebėjote, kad mėnesio skautų šįkart turim ne vieną. Tokiu būdu nusprendėme padėkoti visiems aštuoniems mentoriams. Jie visą pavasarį dirbo, išūžė galvas visiems draugams ir tikrai stengėsi, kad prie skautiško judėjimo prisijungtų 200 naujų vadovų. Skaičius atrodo tikrai nerealus, pagalvojus vien apie tai, kad toks skaičius vadovų galėtų sudaryti visą atskirą kraštą. Todėl susitikę stovykloje, paspauskit jiems ranką ar paklauskite, kuo galėtumėte prisidėti. 

O mėnesio iššūkio nugalėtoją išrinkti kiek sunkiau. Visi trys dalyviai rašė apie savo autoritetus. Vieni skautiškus, kiti - ne, bet nei viena istorija neatrodo prastesnė už kitą. Todėl šįkart prašau jūsų pagalbos ir kviečiu komentaruose parašyti jums labiausiai patikusio dalyvio vardą iki birželio 13 d.

Siunčiu didžiausius sveikinimus broliui Lukui Kornelijui, kuris tapo mėnesio iššūkio nugalėtoju! Už jo puikų priminimą, kad "kur yra noras - ten yra kelias".

 Lukas Kornelijus ėmė interviu iš krašto apsaugos ministrės.

Karolina kalbino vyresniąją skautę.

O Odeta rašė apie savo draugovės vadovę. 

 

Didžiausių vasaros nuotykių!

Laima