Kas Naujo?

Skautų naujienos

2012-05-21

Skautatinklio naujienos, gegužės 21 d.

Apie sriubas iš kirvio

Kai į stovyklą dar atveždavo tėvai, kasmet leisdamasi kalneliu link rikiuočių aikštės pakely sutikdavau ramiai pavėsy sėdinčius patyrusius skautus. Gal tik dabar atrodo, kad jie kasmet pasitikdavo mus, bet man visada tai būdavo toks šiek tiek mistinis reiškinys – atrodo, lyg jie čia taip nuo pernai metų sėdėtų ir niekur išvažiavę nebūtų.

Dabar man pačiai vienas geriausių stovyklos dalių yra ta, kai tuščiame miške viens du ir atsiranda miestas. Jei tik pasiseka, būtinai nutaikau minutę atsisėsti ir stebėti, kaip vienas po kito renkasi skautai, vilkai tempia tėvelių priruoštų maisto atsargų maišus, viena po kitos kyla palapinės ir aplink pradeda virti gyvenimas. Antra geriausia dalis – stebėti atvirkščią veiksmą, kai galiausiai stovyklavietė ištuštėja ir lieka tik lyg ateivių palikti žolės lopinėliai su palapinių stovėjimo žymėmis. Kaip ir atvykti į stovyklą pirmai, taip ir išvažiuoti paskutinei visada būna šiek tiek keista. Visas stovyklinis šurmulys tada atrodo kaip sapnas – atsiradęs tuščiame miške iš niekur ir vėl it niekur nieko dingęs.

Šitą jausmą prisiminiau savaitgalį, kai vaikščiojome po būsimos Jubiliejinės stovyklos žemes. Vietos pastovyklėms rinkimas yra dalis tos mistikos, apie kurią pasakojau. Vaikštai ir bandai įsivaizduoti, kaip ta pati pieva atrodys su šimtu palapinių, vartais, dūzgiančiais skautais, o prieš akis jau matai kokiais trim būdais joje bus galima įtempti tentus. Po kelių metų praktikos išsivysto kažkoks keistas pojūtis, kai įeini į šabakštyną ir žinai: čia bus nuostabi vieta pastovyklei. Tas eglynėlis irgi nieko, o čia bus daug uodų, bet pasiklausai kaip ošia medžiai ir pasidaro ramu. Tokioje vietoje galima kurti namus.

Prisimenate praėjusios savaitės skautatinklio naujienų filmuką apie berniuką iš dėžių sukūrusį žaidimų pasaulį? Telšiuose puse ausies besiklausydama Jubiliejinės stovyklos štabo diskusijų galvojau, kad skautai, visai kaip tas berniukas, turi nuostabius gebėjimus iš nieko sukurti miestus, nuotykius ir kitus stebuklus.

Neišsirenku šito pasakojimo išvados, o gal net ir nereikia jos. Šį pirmadienio rytą galvoju, kad tuos nuotykius ir stebuklus turėtume kurti ne tik miškuose, bet ir savo kasdieninėje aplinkoje.

 

Punktukai nelyriniams skubėtojams

1.Naujienose prikapsėjo tiek renginių, pamąstymų ir kitų puikių skaitinių, kad daugiau mažiau viską verta paskaityti. 

2. Filmukas į mano minčių temą, tik iš pernykštės Švedijos jamboree. Pažiūrėkit, čia gi vau!

 

3. Ar mėgsti Lietuvos skautijos naujienlaiškius? Jei taip, gal bus įdomios ir WOSM'o naujienos. Nuolat skaityti tikrai retam bus smagu (be to, tą puikiai daro sesė Beta, kuri seka naujienas ir atrenka visą mums svarbią informaciją), bet žinoti, kur jas galima rasti - tikrai nepakenks. Taigi, permeskit akimis ScoutPak naujienas ir Worldinfo. Dar yra atskiri Europos regiono naujienų taškai, bet apie juos kada nors kitą kartą.

Kūrybingos savaitės!

s. Jorė