Kas Naujo?

Skautų naujienos

2012-05-15

Įspūdžiai iš valtininkų kursų

Geras! Tai buvo valtininkai?

   Gegužės 4-6 dienomis Marijampolės moksleivių kūrybos centre (MKC) vyko jūrų skautų valtininkų kursai. Rinkomės iki 18 valandos. Įsikūrėme, vėliau vyko vakarinė rikiuotė, kurios metu buvo atidaryta valtininkų kursų teorinė dalis. Po rikiuotės susipažinome su artimiausia veikla ir kibom į vakarinę programą.

  Buvo be galo smagu! Įdomu buvo užsiimti pratimais su lazdomis ir kamuoliukais, kurie leido susikaupti  ir atsipalaiduoti. Po šių užsiėmimų pavakarieniavome, artėjant miego laikui buvome paskirstyti į tris valtis, kurios budėjo, buvo atasakingos už maisto gaminimą, pasirūpinimą produktais bei tvarkos palaikymą. Jautėmės puikiai šaunių sesių ir brolių kompanijoje.

  Šeštadienis buvo kupinas žinių ir jų pritaikymo praktiniuose užsiėmimuose. Diskutavome, domėjomės, klausėme, darėme išvadas. Visas medžiagos turinys buvo įdomus, o ir jo pateikimas nebuvo pasyvus. Grupė – komanda? Narių vaidmenys joje, valtininkas – lyderis, jūrų skautų istorija, struktūra, projektų organizavimas bei paraiškų rašymas, praktiniai užsiėmimai – tai tikrai šaunūs dalykai, dėl kurių vertėjo dalyvauti šiuose kursuose. Atėjus vėlesniam vakarui, žaidėme stalo žaidimus ir kitaip turiningai leidome laiką.

  Sekmadienį ryte taip pat turėjome keletą užsiėmimų. Po jų įvyko uždarymo rikiuotė. Pamažu slinkome namų link. Laukiam nesulaukiam vasaros, kuomet įvyks savaitę truksianti valtininkų kursų praktinė stovykla. Labai nuoširdus ačiū vadovams: Jonui, Birutei, Jurgiui ir Filomenai. Kursai buvo tikrai šaunūs, tai pagrindžia juose buvusių brolių ir sesių atsiliepimai:

 

„Man labiausiai įsiminė skraidyklės gaminimas, su kuria reikėjo iš trečio pastato aukšto nuleisti sveiką kiaušinį. Buvo duotas pusvalandis, mūsų valtyje darbas prasidėjo likus  tik dešimčiai minučių. Iš pirmo žvilgsnio skraidyklė atrodė patvariai, bet vargšas kiaušinis vis tiek sudužo.“

                                                                                      Sesė Aistė, jūrų skautė

 

  „Šiuose kursuose daug sužinojau apie valtis ir valtininkus. Praplėčiau žinias apie įdomią Lietuvos jūrų skautų praeitį. Man patiko nauji žaidimai, gavau nemažai žinių apie bendradarbiavimo naudą. Esu patenkintas šiais kursais ir laukiu nesulaukiu praktinės dalies vasarą.“

                                                                                      Brolis Minijus, jūrų skautas

  „Programa buvo pilnai išpildyta, pateikta nemažai informacijos, kuri yra tikrai naudinga. Ji pateikta ne šaltai, o įdomiai ir šiltai. Labai patiko, kad dalis teorijos buvo mokoma per praktiką, tai leido viską geriau atsiminti. Įspūdį paliko atmosfera, ji buvo šilta, visi vieni su kitais labai gražiai sutarė.“

                                                                                      Sesė Vilma, patyrusi skautė

 

„Man labai patiko šie kursai, sužinojau tai, ko iki šiol nežinojau, patiko informacija apie sueigos sudėtį, sužinojau, iš ko susideda valtys, laivai, tuntai. Informacija tikrai pravers ateityje.

                                                                Brolis Dovydas, jaunesnysis jūrų skautas

 

 „Kursai patiko nuo pat pirmos minutės. Kaip visada buvo malonu susitikti su seniai matytais draugais ir vadovais. Programa labai patiko, nes buvo įvairi ir nenuobodi, laisvo laiko nebuvo per daug. Labiausiai patiko glausta Lietuvos jūrų skautų istorijos pamokėlė, o po dienos apmokymų ir užduočių atsipalaidavome žaisdami stalo žaidimus. Kursai tikrai vertingi ir smagūs, nors teorijos nemažai, bet ji yra lengvai įsimenama.“

                                                                  Brolis Martynas, patyręs jūrų skautas

 

Brolis Ignas VASILIAUSKAS, patyręs jūrų skautas

 

Keletas akimirkų: