Kas Naujo?

Skautų naujienos

2012-04-14

Europos savanorių tarnyba: kas, kur, kodėl

Kodėl verta išbandyti EST?

 

EST?!  Energinga, Smagi, Turininga veikla, prie kurios gali prisijungti ir TU!

 

EST – tai Europos savanorių tarnyba, viena iš Europos Sąjungos programos „Veiklus jaunimas“ dalių.

Dalyvaudami EST projektuose, savanoriai vyksta į kitą šalį, ten gyvena ir dirba pelno nesiekiantį ir vietos bendruomenei naudingą darbą. Veiklos sritys gali būti įvairios: nuo darbo su vaikais ir jaunimu iki kultūros ar aplinkosaugos projektų.

 

EST projektai skirti 18-30 m. amžiaus jaunimui. Savanoriams sudaromos visos sąlygos užsiimti savanoriška veikla: padengiamos su pragyvenimu susijusios išlaidos, visos arba beveik visos kelionės išlaidos, rengiami mokymai ir suteikiama visa reikalinga pagalba.

 

EST verta dalyvauti, nes:

  • Pritaikysi ir tobulinsi jau turimas žinias ir gebėjimus mėgstamoje srityje.
  • Įgysi naujų naudingų įgūdžių.
  • Galėsi išmėginti dar nemėgintas veiklos sritis – gal atrasi savo pašaukimą?
  • Galėsi prasmingai praleisti laiką baigęs mokyklą, tarp kursų universitete, prieš pradėdamas dirbti...
  • Patobulinsi užsienio kalbų įgūdžius, o gal net išmoksi naujų kalbų.
  • Susipažinsi su gyvenimo būdu kitose šalyse.
  • Užmegsi naujų pažinčių.
  • Įgysi daugiau pasitikėjimo savo jėgomis.
  • Savanoriško darbo patirtis puikiai atrodys tavo CV!

 

Lietuvos skautija yra siunčiančioji organizacija ir šiuo metu siūlo tau savanoriauti Bulgarijoje  2012 m. liepos-rugpjūčio mėnesiais. Šis projektas ypatingas dar ir tuo, kad yra skautiškas EST projektas, taigi nesnausk: dalyvauk pats ir paragink brolius ir seses!

 

Jei susidomėjai ar turi klausimų,
rašyk international@skautai.lt
skambink 862540425

Apie EST taip pat gali daugiau sužinoti čia.

 

LS URS informacija