Kas Naujo?

Skautų naujienos

2012-04-10

Žvejo dukros

Šventosios pasididžiavimas.

 Niūrų žiemos rytą išėjau pasivaikščioti pajūriu, ties dabartiniu Šventosios uostu, mano akį pagavo nematytas reginys, - pasislėpusios tarp kopų stovėjo trys aukštos, nuostabaus grožio merginos, ilgesingai stebinčios jūrą. Jų milžiniškos liūdesio kupinos akys nukreiptos į neaprėpiamas, gimtosios Baltijos jūros tolumas, o žvilgsniai, pasiekę patį jūros kraštą, nuskandinti bangų. Jų lieknos, grakščios rankos, bejėgiškai į jūrą ištiestos, ir niekad nenurimstančio vėjo ištaršyti ilgi plaukai sukuria nerimastingą ( netgi liūdną ir ilgesingą) nuotaiką. Trys aukštos akmeninės skulptūros, tokios jautrios, tokios gyvos... 

 Kaip šiandien prisimenu tą vaizdą, nes prieš tai niekada nebuvau mačiusi nieko panašaus...Trys milžiniškos seserys, iškilusios aukštai virš auksinių pajūrio kopų, bent minutėlei įtraukia jas pamačiusįjį į savo liūdną pasaulį. Jos laukia, jau labai senai, bet iki pat šiol, ištikimai ir beviltiškai laukia. Bet ko gi jos laukia? Žvejo dukros nesulaukia į jūros nasrus išplaukusio, savo seno, mylimo tėvo. Nesibaigiančiuose Baltijos toliuose sesės jo vis dar nemato, ir kažin ar kada nors bepamatys...

Prieš kelis dešimtmečius Lietuvos skulptorė Zuzana Pranaitytė sukūrė šią stulbinančią skulptūrinę kompoziciją, ir davė jai Žvejo Dukrų pavadinimą. Į dangų pasistiebusios net 4 metrų aukščio skuptūros be žado palieka  kiekvieną jas pamačiusį praeivį. Tai viena iš Šventosios puošmenų, kurią kiekvienas gali pamatyti ties senaisiais Šventosios uosto vartais. Kadaise šios trys merginos- Šventosios pasididžiavimas- buvo iškilusios aukštai virš horizonto. Tačiau ilgainiui dėl nepailstančio pajūrio vėjo ir kitų mūsų žemės bei gamtos sąlygų, ši kompozicija vis labiau ėmė skęsti kopų gausybėje ir dabar nuo jūros Žvejo Dukras pamatyti tapo sudėtingiau. Žvejo Dukros tai Lietuvos pajūrio pasididžiavimas, tai paminklas visiems laukiantiems ir nesulaukiantiems, primenantis, kad net beviltiškose situacijose negalima pasiduoti, netekti valios, stiprybės ir visų svarbiausia vilties.

sesė Ekvilina

 "Jūros" vyr.skaučių būrėlis