2024-07-16

TIKROJO MAZGO RITERIO konkursas

Džiaugiamės galėdami paskelbti, jog 2024 metų „Tikrojo mazgo riterio“ konkursas prasideda!

Kaip ir kasmet, kviečiame išrinkti pačius geriausius ir labiausiai pasižymėjusius narius. Šis konkursas yra puiki proga įvertinti tuos, kurie savo darbais ir atsidavimu skautijos vertybėms, tampa pavyzdžiu kitiems.

Tikrasis mazgas – vienas paprasčiausių, bet pačių stipriausių mazgų, naudojamų virvėms surišti. Dėl savo tvirtumo ir paprastumo tikrasis mazgas tapo ne tik svarbiausiu skautiškų mazgų, bet ir savotišku simboliu, reiškiančiu skautų vienybę ir stiprybę, vykdant savo pareigas, dėl to tikrąjį mazgą galime pamatyti pasaulinėje skautų emblemoje.

Visi Lietuvos skautijos nariai turi galimybę tapti Tikrojo mazgo riteriu(-e) ir savo uniformas papuošti Tikrojo mazgo ženkleliu. Kiekvienais metais pagal nurodytas nominacijas vieneto nariai iškelia labiausiai nusipelniusius skautus, o viešo balsavimo metu išrenkami riteriai ir riterės, pasižymėję toje srityje. Mazgo ženklelis parodo, kad šie broliai ir sesės yra šaunūs skautai ir įkvepiantys pavyzdžiai kitiems.

Šiais metais įvedama nauja taisyklė – negalima nominuoti paskutinių dvejų metų laureatų.

Esame dėkingi Jiems už savanorystę ir pavyzdį, bet skatiname pastebėti ir pateikti kandidatūras kitų savo vieneto narių.

2023 m. laureatai:

2022 m. laureatai:

Šių metų nominacijos:

1. Metų savanoris – skautas, kuris visuomet pasiruošęs padėti.
  2. Metų alpinistas – skautas, kuris pasiekia bet kokį tikslą.
  3. Metų auksinis protas – skautas, kuris žino atsakymus į visus klausimus.
  4. Nuotykių ieškotojas – skautas, kuris mėgsta ekstremalius iššūkius ir veda skautus į neįtikėtinas keliones.
  5. Metų mentorius – skautas, kuris įkvepia ir ugdo kitus skautus.
  6. Miško žvėris – skautas, kuris išgyventų miške tik su uniforma.
  7. Technologijų burtininkas – skautas, kuris supranta ir moka panaudoti modernias technologijas skautiškose veiklose.
  8. Saulės spindulys – skautas, kuris visada optimistiškas ir skleidžia gerą nuotaiką.

Kviečiame aktyviai dalyvauti ir nominuoti Jūsų manymu labiausiai nusipelniusius skautus! Tegul mūsų bendruomenė  toliau auga ir stiprėja, įkvėpta geriausių mūsų skautų pavyzdžio.

Nominuoti galima iki rugpjūčio 11 d. (imtinai) el.paštu justina@skautai.lt siunčiant skauto vardą, pavardę bei skautišką vienetą ir pareigas jame, nuotrauką, trumpą aprašymą, kodėl jis vertas tapti „Tikrojo mazgo riteriu(-e)“ Jūsų pasirinktoje nominacijoje.

Rugpjūčio 12 d. paskelbsime viešą balsavimą, kurio metu kviesime balsuoti už visus nominantus.

Iki rugpjūčio 27 dienos (įskaitant) galite balsuoti už patį pačiausią LS riterį!

Rugsėjo 1 d. paskelbsime „Tikrojo mazgo riterius(-es)“. Rugsėjo 14 d. Padėkos vakaro metu bus įteikti Tikrojo mazgo ženkleliai.