Nežinai, ką veikti per sueigą? 5 patarimai TAU!

Jorė A. | 2011-11-14

Oras prastas, darbų daug, o dar reikia pasiruošti sueigai... Turbūt kiekvieną vadovą anksčiau ar vėliau aplanko kūrybiškumo krizė. Ką daryti? Siūlau 5 būdus išgelbėti sueigą. Komentaruose būtinai pasidalink savo paslaptimis ir receptais!

Patarimas numeris 1

Paskambink skautui vyčiui/ vyr. skautei ir paklausk, ką veikia trečiadienio (jei sueiga bus trečiadienį:) vakarą. Jei aplink nėra vyr. skautų, prisimink vadovą, kuris jau senokai aktyviai nebeskautauja arba kokį energingą tėvelį, kuris visada pasidalina įdomiomis istorijomis. Pasiūlyk jiems tapti sueigos svečiais ir papasakoti:

a) apie savo skautiškus nuotykius;

b) apie dalyką, kurį labai gerai išmano (mazgus, gyvačių gaudymą, Lietuvos istoriją, Brazilijos kultūrines įpatybes);

c) apie savo profesiją. Juk net vilkiukai jau pasvajoja apie darbą saldainių fabrike, troleibuso vairavimą ar buvimą muzikantu. Kas gali būti įdomiau už gyvą pavyzdį?

d) apie bet ką kitą. O gal svečias gali pamokyti kokių naujų dalykų?

Patarimas numeris 2

Jei sueigos metu mieste vyksta koks įdomus renginys, išeikite pasižmonėti. Kino filmai, spektakliai, koncertai, knygų pristatymai, parodos - tinka beveik viskas.

"Pasikultūrinimas" turėtų būti ne tik pramoga, bet ir kažko išmokyti. Todėl vėliau būtinai padarykite aptarimą ir pasišnekėkite, ką naujo sužinojote. Savo įspūdžiais galite pasidalinti skautatinklyje - tada visi žinosim, kur verta užsukti :)

Patarimas numeris 3

Kada paskutinį kartą skaitėte skautišką literatūrą?

a) Su jaunesniaisias skautais galima skaityti R. Kiplingo "Džiunglių istorijas" ar kokią kitą knygą ir vėliau pagal perskaitytą ištrauką piešti, vaidinti arba kurti savo istorijas.

b) Kiekvieno vadovo lentynoje guli bent viena skautiška knyga. Griebk viską, ką turi po ranka, atsispausdink kelis Skautų aidus ir viską atsinešk į sueigą. Pasidarykit daug arbatos, patogiai įsitaisykite ir džiaukitės skaitymu. Radus įdomių minčių galima iškart jomis pasidalinti. Jei kils idėjų - jas užsirašyti ir vėliau įgyvendinti. Vėliau aptarkite, ką naujo sužinojote. Gal net kils įkvėpimas išleisti savo skautišką laikraštį?

c) Verta kompiuteryje ar specialioje papkėje rinkti straipsnius, istorijas ir kitokius tekstus skirtingomis temomis. Sueigoje galima skaityti tekstus mažose grupelėse ir vėliau aptarti. Aš, pavyzdžiui, prireikus drąsiai rinkčiausi beveik pirmą pasitaikusį brolio Saulaičio straipsnį. Jie visi pilni išminties! Štai, greitai radau vieną.

d) Skautybė berniukams yra vadovo gelbėtoja nr. 1. Juk ji ne tik, kad suskirstyta į pašnekesius prie laužo, bet ir turi daug patarimų užsiėmimams. Kas gali būti geriau?

e) Elektroninių skautiškų knygų galima rasti WOSM ir LS bibliotekose.

Patarimas numeris 4

TED lobynas. Šiam užsiėmimui reikės kompiuterio, interneto, kolonėlių ir, tobuluoju atveju - projektoriaus.

TED yra bendruomenė, kuri dalinasi įvairiausiomis idėjomis ir kiekvieną kartą stebina savo temų platumu, įdomumu bei poveikiu. Jei sunku suprasti anglų kalbą, dalis istorijų turi lietuviškus titrus. Vienos kalbos sukeltų minčių užteks visai sueigai, o jei gerai pasiseks aptarimas - dar ir ateinančių mėnesių veiklai :) Kaip tikra skubanti vadovė dalinuosi pirmomis į akį kritusiomis kalbomis. Pasakykit, ar pataikiau ant įdomių!

Jei esate tokie pat TED gerbėjai kaip aš, turbūt turit savo mėgstamiausias kalbas - pasidalinkite jomis, kad galėtume visi pasižiūrėti!

N.B. Vilkiukams ir skautams TED turbūt nelabai patiks, bet visada galima žiūrėti skautiškus filmus ar turėti atsirinkus kolekciją filmų įdomiomis ir naudingomis temomis.

Patarimas numeris 5

Dar nemeskit į mane akmenų - privalau pasikartoti :) Dalyvavimas skautiškose akcijose yra labai smagus ir naudingas sueigos praleidimo būdas!

Šiuo metu siūlome piešti kalėdines atvirutes, daryti geruosius darbus, ruoštis dainų konkursui, laikytis skautatinklio specialybes... Jau keturi užsiėmimai!

Prieš sueigą verta užmesti akį į skautatinklį ir karščiausias naujienas. Jei tarp jų nebus įdomių idėjų sueigai (arba viską jau išbandei), patys sugalvokit, kaip galima nustebinti skautatinklio lankytojus:

a) Sudarykit savo patarimų rinkinį (10 būdų šiltai išsimiegoti lauke);

b) Sukurkite savo filmuką (Kaip iš tikrųjų turi vykti rikiuotė)

c) Parašykite straipsnį ("Bebrų skilties laiškas vilkiukui")

Tegul visos sueigos būna įdomios ir naudingos!

Skautatinklio komandos vardu,

Jorė