Kembridžo kunigaikštienė Catherine dirbs su Šiaurės Velso skautais

Gintarė Staugaitytė | 2012-01-06

Skautų asociasija praneša, kad Kate "tepsis rankas" mokydama įvairiausių įgūdžių 6-10 metų vaikus. Tai bus tokie dalykai kaip palapinės statymas ar laužo įkūrimas.

Ji dirbs su paaugliais netoli savo namų Anglesyje ir kitose Jungtinės Karalystės vietose.

Skautų asociacija sako, kad kunigaikštienės vaidmuo asociacijoje bus kaip savanorės.

Asociacijos atstovas teigia: "Ji nenori pakeisti ar išrasti naujų dalykų, ji tiesiog nori savanoriauti, ir būtent tai ir yra skirtumas."

Ji būtent ir mėgausis rankovių pasiraitojimu, rankų susitepimu ir kibimu į darbus.

Kunigaikštienė pradės savo darbą su grupėmis šiaurės Velse, kur jos vyras William dirba RAF helikopterio pilotu, bet ją taip pat bus galima pamatyti veikiančią visoje Didžiojoje Britanijoje, arba bet kur, kur ji ateityje planuoja apsigyventi.

Atstovas prideda:" Ji darys viską, ką darys bet kuris paprastas savanorių vadovas. Ji galės mokyti vaikus kaip pasistatyti palapinę, uždegti ugnį, naudotis žemėlapiu ar kompasu - visko, ko mokytų paprastas vadovas."

Anglijos skautų vadovas Bear Grylls sako: "Kunigaikštienė gyvena nepaprastai įtemptą bei užimtą gyvenimą, kuris jos savanoriavimą mums daro dar labiau žavintį."

John Muston iš skautų asociacijos Snaudone ir Angelsyje, teigia: "Labai šaunu, kad kunigaikštienė savo darbotavrkėje randa laiko pagelbėti skautams. Modernaus gyvenimo spaudimas dažnai padaro taip, kad žmonės randa vis mažiau laiko savanoriavimui, taigi šiuo metu skautai siūlo palankias savanoriavimo sąlygas suaugusiems. Jos panašios į tas, kurias turi ir pati kunigaikštienė."

St James's rūmai atstovai teigia, jog kunigaikštienės pasirinkimai atspindi jos domėjimąsi menais, veiklos gamtoje rėmimu bei žmonių, kuriems reikia pagalbos, rėmimu."

Kunigaikštienė jau yra labdaros fondo, kurį įkūrė jos vyras su broliu princu Harry, globėja.

Kunigaikštienė taip pat tapo keturių labdaros organizacijų globėja.

Visoje Jungtinės Karalystės teritorijoje, ji užima neapmokamas pareigas kovos su žalingais įpročiais komitete, rytų Anglijos vaikų slaugos namuose, Meno namuose ir Nacionalinėje Paveikslų Galerijoje.

Meno namai taiko meno terapiją siekiant padėti vaikams su maža savigarba ar Aspergerio sindromu sergantiems vaikams.

Kovos su žalingais įpročiais komitetas padeda žmonėms gydytis nuo jų visoje Anglijoje.

Rytų Anglijos vaikų slaugos namai aprūpina ir palaiko vaikus ir šeimas, kurie gyvena prastomis sąlygomis Kembridže, Esekse, Norfolke ir Safolke.

Princas William prisijungė prie tūkstančių skautų per organizacijos šimtmečio minėjimą (2007)

Naudingasis šaltinis: http://www.bbc.co.uk/news/uk-wales-north-west-wales-16418276

Gintarė Staugaitytė | 2012-01-06