Skautatinklio naujienos (sausio 2d)

Jorė A. | 2012-01-02

Brangindamas savo garbę...

Mes šiek tiek ginčijamės, kaip geriau tarnauti Dievui, Tėvynei ir Artimui. Prisimename geruosius darbelius ir pavyzdį jaunesniems. O kada paskutinį kartą šnekėjomės apie skauto garbę?

Kas ta garbė? Ką ji šiandien reiškia? Kur yra ribos tarp garbingo ir negarbingo elgesio? Kaip vertiname šalia esančių negarbingus poelgius? Ką apie garbę yra rašęs BP? Kita skautiška literatūra? Ką apie garbę galvoja filosofai? Ar skiriasi sesių ir brolių garbė? O patyrusio skauto ir skauto vyčio, skautininko? Ką apie garbę reikia žinoti vilkiukui? Kokių skautiškų garbingo elgesio pavyzdžių žinome? O gal per savo skautavimo metus spėjome išmokti kokią pamoką apie garbę?

Turbūt jau įtariate, koks bus sausio mėnesio skautatinklio iššūkis. Pabandykime visi kartu pasikuisti literatūroje, pasišnekėti sueigose, ramiai pagalvoti vienumoje ir per šį mėnesį pasidalinti mintimis apie skautišką garbę. Planas maximum –  vėliau viską sukomplektuoti į atskirą leidinėlį, kuriame  būtų straipsnių rinkinys pasiskaitymams ir, galbūt, pasiūlymai sueigoms, susikaupimams ir pan.  Jei reikės, šį iššūkį šiek tiek pratęsime, kad visi norintys prisidėti, galėtų tai padaryti.

Baigėsi gruodžio mėnesis, bet tikiuosi, kad žodžio „ačiū“ nepamiršime ir naudosime visus metus – nesikuklinkite ir visada drąsiai naudokitės skautatinkliu norėdami padėkoti, pagirti ar įvertinti vieni kitus. Smagioji žinia – visi dalyvavę „ačiū“ iššūkyje gaus naujuosius „ačiū“ ženkliukus iš karto, kai tik jie bus pagaminti!

Mano asmeninis ačiū keliauja broliams Andriui ir Pavelui už tiesiog pavyzdinius straipsnius :) Puikiai padirbėjot, brolyčiai, tikiuosi kas nors paseks jūsų pavyzdžiu! Dar po ačiū keliauja sesei Vaivai ir broliui Antanui, kurie savo straipsniais skautatinkliui suteikė ypatingą Kalėdinę dvasią.

Na, o skautatinkliečiams tarus žodį, mėnesio skautu skelbiame brolį Antaną. Sveikinu ir raginu brūkštelt kelias eilutes mėnesio skauto skilčiai!

Tuo tarpu - sveikinu visus su naujaisiais metais. Linkiu kiekvieną dieną užsukti į skautatinklį ir prisidėti prie jo įdomybių gausinimo :)

Skautatinklio vardu

Jorė