Skautiškas metodas: praktiniai skiltininkavimo pagrindai vadovams

Senas Skautatinklis | 2011-05-21
Balandžio 29 dieną įvyko tai, kam buvo ilgai ruoštasi… Pradėjom mokyti vadovus dirbti su skiltimis. Ne su tomis „idealiomis” skiltimis iš senos skautiškos literatūros, o su paprastomis vaikų grupėmis.

Vien tik pasakyti „Jūs dabar skiltis – veikite kaip skiltis” ne tai kad neužtenka, bet ir juokinga. Esmė ne pavadinime „skiltis“, o tame, kokį požiūrį turi vadovas dirbdamas su vaikais. Ar jis nori kaip mokytojas šokinėti aplink juos, ar kaip karininkas bausti ir nurodinėti, ar tiesiog būti vyresniu broliu, kuris veda savo pavyzdžiu ir mintimis, o vaikai tuo metu - visiškai autonomiška grupė vienijama geru draugystės jausmu.

5 vadovai, dalyvavę mokymuose, susipažino su praktiniais patarimais pradedant nuo „Kodėl?“ skiltis veikia, formuojama, vedama ir „Kaip?“ vadovui pačiam tobulėti dirbant su vaikais, netikėtai, skautiškai. Mes stengėmės, kad vadovai ne tik pajustų, pamatytų, bet ir suprastų kas yra skiltis.

Ar pavyko? Vadovai sako – TAIP! Ir mes tuo džiaugiamės. O kad ir jūs galėtumėte truputį pajausti tą džiaugsmą, pasistengsim raštiškai perteikti tai, ką mes įdėjome į skiltininkavimo supratimą. Žiurėkite prisegtuką „Skilčių vadovas”.

Norisi pasakyti AČIŪ dalyviams, mūsų mokymų vadovų komandai (gilv. Pavel Mikriukov, Juditai Žilėnaitei, Vytautui Mitalui – T.O.T. mokymų grupė), LS Mokymų skyriui kuris pritarė šiai idėjai ir Gilvelio kursų komandai, kurie paskatino mane vėl ką nors įdomaus nuveikti. :)

Taip pat atskiras AČIŪ Juditos Žilėnaitės šeimai už suteiktą vietą mokymams bei rūpestingumą.

Šie mokymai aprėpė: komunikavimo įgūdžius, situacijos analizę, mokymosi/tobulėjimo metodus, kokybės užtikrinimą, darbą komandoje, lyderystę, žmogiškųjų resursų valdymą, veiklos planavimą, skautiškas vertybes. O gal ir dar kažką..., nes paprasti dalykai yra paprasti dalykai, kurie suprantami, bet apie juos galima šnekėti ir šnekėti iš įvairiausių pusių.

Aha, kas gi tie, kurie dabar gali naudotis ne tik „supratau”, bet ir mokymų suteiktais „pajutau ir pamačiau”: Gintautas Stulga (Klaipėdos kraštas), Gediminas Ruškys (Klaipėdos kraštas), Giedrė Gajauskaitė (Klaipėdos kraštas), Rūta Jurkšaitė (Marijampolės kraštas), Aivaras Vilkaitis (Marijampolės kraštas).

Ad Meliorem! Tarnauti!
Mokymų komandos vardu,