Visame pasaulyje buvo pasitiktas naujasis skautų šimtmetis

Senas Skautatinklis | 2007-08-02
Gausiausiai įžodį atnaujinančių skautų buvo 21-ojoje Jamboree vykstančioje Didžiojoje Britanijoje. Ten skautų įžodį vienoje vietoje atnaujino daugiau nei 40 000 skautų iš viso pasaulio. Nedidelė skautų grupelė suformuota iš stovyklos dalyvių saulę pasitiko ir Browsea saloje. Šioje grupelėje buvo ir Lietuvos skautijos atstovai, kurie tapo naujosios skautų istorijos dalimi.

Antilopės Kudu rago gausmas skambėjo ir Lietuvoje. Jis simboliškai suskambo pirmojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje. Skautai čia saulę pasitiko ant Kernavės piliakalnių.

Prie Lietuvos skautų buvo prisijungę ir užsienio skautų tuo metu buvusių Lietuvoje. Tai dar labiau pabrėžė skautiškos idėjos tarptautiškumą ir šios dienos reikšmę visiems pasaulio skautams.

Didesnėmis ar mažesnėmis grupelėmis skautų įžodis buvo atnaujintas visoje Lietuvoje. Nebuvo pamiršta ir Lietuvos bei pasaulio skautams simbolinė vieta. Lietuvos skautijos skautai įžodį atnaujino ir Palangoje esančiame Skautų slėnyje, kuriame yra B.P. akmuo menantis judėjimo įkūrėjo vizitą Lietuvoje.

Daugiau skautų šimtmečio paminėjimo Lietuvoje akimirkų.

Čia galite rasti WOSM generalinio sekretoriaus Eduardo Missoni palinkėjimą visiems skautams:

www.scout.org/en/information_events/events/2007/centenary_news/message_august_1st

Skautų šimtmečio minėjimą Lietuvoje ir pasaulyje plačiai nušvietė ir Lietuvos žiniasklaidos priemonės. Lietuvos skautijos atstovai buvo kalbinti televizijos, įvairių radijo stočių, apie Lietuvos ir pasaulio skautus rašė laikraščiai ir internetiniai naujienų portalai.
Čia galite rasti ką apie mus sužinojo Lietuvos žmonės.

Internetiniai naujienų portalai:

www.delfi.lt/news/daily/education/article.php?id=13949708
www.delfi.lt/news/daily/world/article.php?id=13919358
www.lrt.lt/news.php?strid=31491&id=3920775
www.lrytas.lt/?id=11859592031184003379&view=4
www.bernardinai.lt/index.php?url=articles/65836
www.alfa.lt/straipsnis/145435

TV naujienas žiūrėkite žemiau esančiose bylose.

Visiems linkime ir naująjame šimtmetyje nepamiršti skautiškų idealų ir toliau šį pasaulį daryti nors truputį gražesniu nei mes jį radome.

Lietuvos skautija
Senas Skautatinklis | 2007-08-02