World scout Moot 2017 "Change" Inspired by Iceland

Hei,

mes - Urtė, Mikas, Rūta - buvom Islandijoj. Buvom ten nes nenorėjom praleisti World scout Moot 2017.

 

Mootas – tai tarptautinė skautų stovykla, panašiai kaip jamboree, tik 10 kartų mažesnė, t.y. susirenka 5000 dalyvių ir jų amžius 18-25m. Renginys susideda iš dviejų dalių - ekspedicijų, kur mišrios skiltys ieško nuotykių visoj Islandijoj, ir stovyklos, kur tada jau visi 5000 susirenka šiauriausiai esančiame  Úlfljótsvatn skautų centre pasaulyje.

Pirmąją stovyklos dalį praleidome Heimaland ekspedicijų centre. Ekspedicijų metu turėjom galimybę vaikščioti po aplinkinius kalnus ir krioklius, keliavom iki antro didžiausio ledyno Europoje ir užsiropštėm į jį, taip pat mokėmės kirsti kalnų upes, bei kopti uolomis ir aišku nepamiršom gerų darbų bendruomenei.

 

 

Prasidėjus antrai stovyklos daliai persikraustėm į jau minėtą Úlfljótsvatn stovyklavietę. Pirmą dieną turėjom tarptautinę programą, kurios metu supažindinom likusius 5000 skautų su muštuku ir vėželiais. Mūsų stendas buvo toks populiarus, kad kitų šalių veiklų taip ir nepamatėm. Užtat mus susirado Eglė – sesė skautė iš Islandijos, kuri dar būdama 4 metų amžiaus persikraustė ten gyventi.

 

Likusias dienas kiekvieną pusdienį praleidavome skirtinguose programos kaimeliuose, kurie buvo skirti skirtingoms temoms – gamtai, istorijai, religijai, nuotykiams, o kiekvieną vakarą pabaigdavo vienas ar kitas koncertas, o dar turėdami jėgų eidavom šokti į vakarėlius ar lipdavom į kalną.

 

Pusantros savaitės praleidus vienoje gentyje su islandais, švedais, brazilais, argentiniečiais, australais, britais, libaniečiais ir meksikiečiais susikaupė tikrai daug įspūdžių kuriųė vieną straipsnį sudėti neišeitu, tad jei kada kurį iš mūsų gatvėj ar miške sutiksit, drąsiai klauskit O KAS DAR?

 

O kol kas tiek iki kitų nuotykių.

Urtė, Mika sir Rūta