Gruodis, 2017 m.
P A T K P Š S
View skautai's profile on slideshare

Atstovavimo kaklaraištis ir ką su juo veikti

Povilas Dabrila | 2017-04-19

Sveiki,

artėja stovyklų metas, todėl labai geras metas prisiminti ką reiškia ir kur naudojami mūsų unifomos atributai. Šiandienos tema – atstovavimo kaklaraištis.

Atstovavimo kaklaraištis vaizduoja Lietuvos trispalvę ir mūsų organizacijos simboliką (Lelijėlę).

Šis kaklaraištis yra skirtas:

1) Lietuvos skautijos delegacijoms vykstančios į skautiškus renginius užsienyje. Kiekvienos šalies skautiškų kaklaraiščių spalvos turi skirtingas reikšmes, todėl vienas kaklaraištis padeda išvengti painiavos bendraujant su kitų šalių skautais.

2) Tarptautiniuose skautų renginiuose vykstančiuose Lietuvoje. Dėvėdami jį aplinkiniams pasakome, kad esame būtent iš Lietuvos skautijos, o ne kurios nors kitos skautiškos organizacijos.

3) Bendraujant su ne skautais Lietuvoje ir užsienyje (pavyzdžiui, savivaldybėje ar vykstant į susitikimą su valstybės vadovais, diplomatais).

4) Lietuvos skautijos Tarybos ir Pirmijos nariams, vizituojant Lietuvos skautijos ir kitų organizacijų renginius, stovyklas.

Tačiau šis kaklaraištis neturėtų būti dėvimas visų skautų, pavyzdžiui, Pavasario šventėje ar bet kurioje kitoje skautiškoje sueigoje, vietoje mūsų įprastinių kaklaraiščių (juk mes ir taip žinome, kokiai organizacijai priklausome).

Amžiaus grupės kaklaraištis, nesvarbu, oranžinis, geltonas ar žalias, suteikia informacijos mums vieniems apie kitus: pasako, koks mūsų amžius, ar esame vadovas, o gal esame baigę Gilvelio kursus. Kaklaraištis ir tvarkinga uniforma yra mūsų vizitinė kortelė, kurią moka perskaityti kiekvienas skautas, todėl įprastuose skautiškuose renginiuose turėtume dėvėti savo amžiaus grupę atspindintį kaklaraištį, o atstovavimo kaklaraiščiu puoštis tik išskirtinėmis progomis.

Atstovavimo kaklaraištis jau vien savo pavadinimu įpareigoja jį dėvėti atsakingai. Todėl kai kitą kartą vietoje savo įprastinio kaklaraiščio rinksiesi atstovavimo kaklaraištį, atsakyk sau į klausimą: "ar aš pasiruošęs/usi kalbėti visos organizacijos vardu?".

Br. Povilas

Povilas Dabrila | 2017-04-19
Simonas Dapkus | 17:51 2017-05-03

Ar sesė, brolis kuris dar nėra davęs jokio skautiško įžodžio gali dėvėti atstovavimo kaklaraištį vadovaujantis išvardintais punktais?

Liepa Gudaitytė | 18:01 2017-05-03

Ir, jeigu sesė ar brolis, kuris dar nėra davęs jokio skautiško įžodžio, gali dėvėti atstovavimo kaklaraištį, tai ar jis gali ir saliutuoti?

Renata Grubinskė | 00:31 2017-05-04

Puikus straipsnis!!!

rita baranauskiene | 21:20 2017-05-05

Straipsnis labai aktualus. Ačiū.

Eglė Šidlauskaitė | 17:41 2017-05-11

Simonai, gali, jei yra organizacijos narys. Vėlgi, kaip ir pats sakai, svarbu prisiminti čia išvardintus punktus - pvz. tarptautinėje stovykloje gali, o savo krašto stovykloje - ne. Liepa, kaip žinia, saliutuoja tik įžodį davę skautai, taigi ne.