2017-01-24

100-mečio kryžiažodžio laureatai

Sausio 21 d. (šeštadienį) Kaune praūžusiame grandioziniame skautų dainų konkurso „Gražių dainelių daug girdėjau“ finale, šalia geriausių mūsų skautų dainorėlių buvo apdovanoti ir geriausiai 100-mečio kryžiažodį išsprendusieji skautai.

Visi broliai ir sesės, susimokėję LS nario mokestį už 2017 m. prieš pat šv. Kalėdas gavo paštu skautišką šimtmečio kryžiažodį. Labai džiugu, jog kryžiažodis susilaukė tokio didelio susidomėjimo. Daugybė skautų visoje Lietuvoje nepabūgo 100 klausimų ir aktyviai bandė jį išspręsti. Gera Lietuvos skautijoje turėti tiek daug skautų mėgstančių ne tik po miškus palakstyti, bet ir galvas kaip reikiant pasukti!

Kadangi dauguma atsiųstų kryžiažodžių buvo verti nugalėtojo vardo ir buvo sunku išskirti pačius pačiausius, todėl ir apdovanojimų buvo daugiau nei tik po 5 iš kiekvienos amžiaus grupės.

Mūsų jauniausieji pasižymėjo ne tik netikėtu dideliu aktyvumu, bet ir puikiomis žiniomis. Net 10 jaunesniųjų skautų buvo apdovanoti už puikų kryžiažodžio sprendimą. Apdovanoti štai šie jaunesnieji skautai:

• Jonas Morkūnas. Kauno kraštas, Nemuno tuntas, Kristupo Kolumbo laivas
  • Aidas Kupšys. Telšių kraštas, Telšių tuntas, Igno Končiaus draugovė
  • Alina Venckutė. Telšių kraštas, Telšių tuntas, Igno Končiaus draugovė
  • Vilius Vaičiulis. Telšių kraštas, Telšių tuntas, Igno Končiaus draugovė
  • Brigita Venckutė. Telšių kraštas, Telšių tuntas, Igno Končiaus draugovė
  • Adomas Vaina. Kauno kraštas, Nemuno tuntas, Kristupo Kolumbo laivas
  • Narvydas Adomaitis. Vilkaviškio „Gražinos“ draugovė
  • Jokūbas Beržinis. Telšių kraštas, Telšių tuntas, Džiugo draugovė
  • Vakarė Adomaitytė. Vilkaviškio „Gražinos“ draugovė
  • Lukas Skliaudys. Marijampolės kraštas, Sūduvos tuntas, Jono Totoraičio draugovė

Skautų amžiaus grupėje buvo apdovanoti trys kryžiažodžių sprendėjai, tai:

• Ieva Šiušaitė. Kauno kraštas, Nemuno tuntas, Kristupo Kolumbo laivas
  • Ernestas Vaičiulis. Telšių kraštas, Telšių tuntas, Igno Končiaus draugovė
  • Edvinas Vaivada. Alytaus kraštas, Pilėnų tuntas, Vinco Krėvės draugovė

Patyrusių skautų grupėje visas tuzinas gavo apdovanojimus už kryžiažodžio sprendimą:

• Ema Girgždytė. Tauragės kraštas, Medvėgalio tuntas, Laukuvos draugovė
  • Aistė Vaivadaitė. Alytaus kraštas, Pilėnų tuntas, Vydūno draugovė
  • Gabrielė Mačerauskaitė. Vilniaus kraštas, Skaisčio tuntas, Ragės draugovė
  • Loreta Zurzaitė. Marijampolės kraštas, Sūduvos tuntas, Jono Totoraičio draugovė
  • Milda Šiaudvytytė. Tauragės kraštas, Medvėgalio tuntas, Simono Gaudėšiaus draugovė
  • Laura Dabulskytė. Tauragės kraštas, Medvėgalio tuntas, Simono Gaudėšiaus draugovė
  • Paulina Leškevičiūtė. Vilniaus kraštas, Skaisčio tuntas, Ragės draugovė
  • Kotryna Beržinytė. Telšių kraštas, Telšių tuntas, Šatrijos draugovė
  • Simonas Dapkus, Rūta Račkaitytė, Ema Liutkutė, Vainius Gataveckas. Kauno kraštas, Kaukų draugovė
  • Erika Vidžiūnaitė. Utenos kraštas, Kunigaikščių Radvilų draugovė
  • Agnė Tverijonaitė. Tauragės kraštas, Medvėgalio tuntas, Šilalės Simono Gaudešiaus draugovė
  • Emilija Barsytė. Telšių kraštas, Telšių tuntas, Šatrijos draugovė

Vadovų grupėje prizininkais tapo:

• Dovydas Beržinis. Telšių kraštas, Telšių tuntas, Džiugo draugovė
  • Evelina Stonytė. Tauragės kraštas, Medvėgalio tuntas, Simono Gaudešiaus draugovė
  • Inga Bumblauskaitė ir Irena Jankauskienė. Telšių kraštas, Telšių tuntas, Igno Končiaus draugovė
  • Jūratė Beržinienė. Telšių kraštas, Telšių tuntas, Šatrijos draugovė
  • Vita Zurzaitė. Marijampolės kraštas, Sūduvos tuntas, Jono Totoraičio draugovė
  • Robertas Mikutis
  • Gražina Judickienė. Panevėžio kraštas, Skaistakalnio tuntas, Šatrijos draugovė

Vyresniųjų skautų kategorijoje prizus dalinosi:

• Renata Grubinskė. Kauno kraštas
  • Deividas Valauskis. Vilniaus kraštas, Skaisčio tuntas, Lizdeikos skautų vyčių draugovė
  • Ona Gintė Uldinskaitė. Marijampolės kraštas, Medeinos vyresniųjų skaučių draugovė
  • Gabija Didžiokaitė. Vilniaus kraštas, Skaisčio tuntas, Laumės vyresniųjų skaučių draugovė
  • Eglė Budrytė – Vilbikė ir Ieva Paškauskaitė. Marijampolės kraštas, Medeinos vyresniųjų skaučių draugovė
  • Rūta Šmitaitė. LS Taryba
  • Jūrų skautų konferencija, Sednos gintarių įgula

Nuoširdžiai sveikiname visus prizininkus. Visi skautai, patekę į nugalėtojų sąrašą, bet neturėję galimybės atsiimti šimtmečio prizų „Gražių dainelių daug girdėjau“ konkurso finale, gali kreiptis el. paštu info@skautai.lt ir susitarti dėl prizų atsiėmimo.

Dėkojame visiems, ne tik atsiuntusiems, bet ir visiems tiems, kurie sprendė ir stengėsi atsakyti į kryžiažodžio klausimus,  nors ir galbūt pritrūko jėgų užbaigti kryžiažodį iki galo. Tikimės, kad 100-mečio kryžiažodis leido jums dar labiau pažinti Lietuvos skautiją, skautų istoriją bei tokiu būdu dar labiau sustiprino lietuviškosios skautybės šimtmečio laukimą.

Bei galiausiai norime išskirti tuos, be kurių šio didžiulio ir įspūdingo kryžiažodžio nebūtų. Tai vyresniųjų skautų vienetai, kurie ypatingai prisidėjo prie šio kryžiažodžio klausimų kūrimo. Todėl iš visos širdies dėkojame:

Marijampolės krašto „Medeinos“ vyr. skaučių draugovei

Marijampolės krašto „Mildos“ vyr. skaučių draugovei

Vilniaus krašto „Jorės“ vyr. skaučių draugovei

„J. Jurgelevičiaus“ budžių įgulai

„Sednos“ gintarių įgulai

Vilniaus krašto „Laumių“ vyr. skaučių draugovei

Panevėžio krašto „Simono Daukanto“ skautų vyčių būreliui

Ačiū jums visiems dar kartą ir toliau visi drauge ruoškimės bei švęskime artėjantį 100-metį!