2016-10-25

Aptartos VSAT bendradarbiavimo galimybės su Lietuvos skautija

Vakar Valstybės sienos apsaugos tarnybos (toliau VSAT) Vilniaus rinktinėje susitiko VSAT prevencijos skyriaus bendruomenės pareigūnė ir Lietuvos skautijos atstovė vyriausioji skautininkė Ieva Leiputė.

Susitikimo metu buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės, bendri tikslai, siekis ugdyti pilietišką ir dorą jaunimą. Plačiau kalbėta apie Jaunųjų pasieniečių būrelių bendradarbiavimą su skautų organizacija, apie galimybę į skautų mokymo programas įtraukti pasieniečio specialybę. Skautų organizacija turi oro skautus ir jūrų skautus, o VSAT Pakrančių rinktinę ir Aviacijos valdybą, todėl tikslinga būtent šiuos vaikus supažindinti su galimybėmis dirbti VSAT. Taip pat diskutuota apie vaikų, ypač linkusių nusikalsti įtraukimo į skautų veiklą galimybės, nes šiuo metu Vilniaus ir Šalčininkų rajonų savivaldybėse veikiančių skautų būrelių nėra. Taigi toks bendradarbiavimas būtų naudingas abiems organizacijoms.

Artimiausiu metu ketinama organizuoti dar vieną susitikimą drauge su Pasieniečių mokyklos atstovais. Aptarti bendradarbiavimo galimybes, mokymo programų klausimus ir inicijuoti bendradarbiavimo susitarimo pasirašymą bei projektą pateikti VSAT vadovybei.