2016-08-31

100-mečio skilčių konkursas

Ar žinai, kas būdinga nuotykiui?

Miela sese, brangus broli,

ar pameni stovyklą, kurioje pirmą kartą miegojai palapinėje? Ar pameni pirmąjį įžodį? O sunkiausią žygį?

Visi šie įvykiai juk buvo nuotykis. Nuotykiai — kažkas jaudinančio ir įsimintino. Kiekvienas nuotykis į jį besileidžiančiajam naudingas: jis užgrūdina skauto kūną, protą bei dvasią ir skautas išmoksta atkakliau vykdyti savo įžodžio metu ištartus žodžius: tarnauti Dievui ir Tėvynei bei padėti artimui. Nuotykis neretai suveda skautą su naujais žmonėmis, todėl jis gali ne tik susirasti draugų, bet ir būti savotišku judėjimo ambasadoriumi. Galų gale, nuotykis yra dar vienas žaidimas, kurio nugalėtojo laukia prizai.

Juk ne kartą girdėjai vyresnius skautus, sėdinčius prie laužo ir pasakojančius prisiminimus, kurie buvo  nuotykiai. Tačiau kartos keičiasi, ir anksčiau ar vėliau mažesnieji žiūrės į Tave su tokia pačia pagarba ir susidomėjimu, su kokiu dabar Tu žiūri į vadovus, vyresniąsias seses ar brolius vyčius.

Vienas iš nuotykių, apie kuriuos pasakosi ateities kartoms, gali būti Skilčių konkursas — nuotykis/žaidimas, kuris ne tik užgrūdins Tave, bet dar svarbiau — sustiprins ir suvienys Tavo skiltį. Šio žaidimo prizas — už įvykdytas užduotis gautos emblemos ir jokiomis emblemomis neįkainojama patirtis: įspūdžiai, vidinis skilties sustiprėjimas ir bendravimas su kitomis konkurse dalyvaujančiomis skiltimis.

Taigi, ką daryti, jeigu nežaidžiu ir nesuprantu šaradų, bet degu entuziazmu dalyvauti skilčių konkurse?

1.      Perskaityk anksčiau mūsų publikuotą straipsnį.

2.      Atidžiai išanalizuok konkurso taisykles ir 2016-ųjų metų užduotis.

3.      Pasitaręs su savo skiltimi, nuspręsk, kurią iš penkių 2016—ųjų metų užduočių atliksite pirmiausia. Atlikę ją, paviešinkite skautatinklyje arba socialiniame tinkle „Facebook“, trumpai aprašydami užduotį ir papildydami nuotraukomis.

4.      Užregistruokite užduotį.

5.      Vykdykite sekančią užduotį!

Vykdant vieną iš užduočių, turi susisiekti ir susitarti dėl Skype skambučio su skiltimi iš LSS. Kontaktai kur kreiptis:

Atlanto rajonas:
br. Saulius Dambauskas
saule76@aol.com

Vidurio rajonas:
br. Andrius Anužis
andyanuzis@yahoo.com

Ramiojo Vandenyno rajonas:
br. Auris Jarašiunas
auris@earthlink.net

Kanados rajonas:
s. Audra Puzerytė-Viskantienė
audra@cogeco.ca

Europos rajonas:
s. Laima O’Brien
laimaobrien@hotmail.com

Australijos rajonas:
br. Henrikas Antanaitis
palanga1942@hotmail.com

Kiekvieno mėnesio paskutinį ketvirtadienį lauk pasirodysiančios informacijos, naujienų ar tiesiog įkvepiančių istorijų, vykdyk užduotis ir išnaudok visus nuotykio privalumus.

O kad laukti būtų lengviau, dalinamės pirmosios skilties, užregistravusios atliktą užduotį, įspūdžiais. Hip valio Aguonėlėms iš LS Kauno krašto Kaukų draugovės!

Tad griebk už parankės savo skilties narius ir vesk į Skilčių konkursą!

Broli, sese,

BUDĖK!

LS Jaunimo programos skyrius

Nuotraukų autoriai: Eglė Liagaitė, Dalia Autukienė ir nežinomas autorius.