Valstybės sienos apsaugos tarnyba kviečia apsilankyti

Skautų draugai | 2016-07-25

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)

Tarnybos struktūra: Centrinė Įstaiga (Vilnius), Ignalinos rinktinė, Vilniaus rinktinė, Varėnos rinktinės, Pagėgių rinktinė, Pakrančių apsaugos rinktinė, Pasieniečių mokykla.

Tarnybos padaliniai nuolatos rengia jaunimui pažintinius vizitus, kuriuose pasieniečiai išsamiai papasakoja apie savo tarnybą, tarnybos ypatumus, apie  galimybes tapti profesionaliais Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais. Konsultuoja jaunuolius apie stojimo į Pasieniečių mokyklą ir Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakultetą sąlygas, bei išdėsto reikalavimus, taikomus pretendentams, pageidausiantiems tapti profesionaliais VSAT pareigūnais.

Vizitų metų supažindinama su VSAT istorine raida, jos struktūra, uždaviniais ir funkcijomis. Pademonstruojama pasieniečių naudojama ginkluotė ir specialiosios priemonės žiūronai, antrankiai, dujų balionėliai, termovizorinės kameros, naktinio matymo prietaisai, elektrošokas, guminė lazda, pistoletai, automatiniai šautuvai, bei tarnybinis transportas). Primenama apie pasienio teisinio režimo taisyklių reikalavimus.

Galima susipažinti ir su pasieniečio kinologo profesija. Supažindinama su pasieniečių darbe naudojamų tarnybinių šunų veislėmis, jų pasirinkimo kriterijais, šunų paruošimo procesu. Kinologas kartu su tarnybiniu šunimi pademonstruoja parodomąją programą - daiktų paiešką bei bendrąsias paklusnumo komandas.

Pakrančių apsaugos rinktinėje papildomai pristatomi tarnybiniai laivai. Apžiūrimi laivai ant oro pagalvės „Christina“ ir „Viesulas“, taip pat laivų angaras, kuriame laikomi laivai. Aptariama, kokiomis priemonėmis yra stebima ir saugoma valstybės siena jūroje. Suteikiama informacijos apie pasieniečio – jūrininko profesiją.

Pasieniečių mokykloje galima apžiūrėti  mokyklos auditorijas, sporto kompleksą ir net sudalyvauti edukacinėse pamokose. Specializuotoje kriminalistinių tyrimų laboratorijoje papasakojama apie asmens dokumentų patikrą pasienyje, pademonstravo dokumentų tikrinimo ir tyrimo įrangą, parodoma, kaip su ja dirbama. Šaudymo tiruose papasakojama apie saugų ir taiklų šaudymą, kiekvienas gali pabandyti palaikyti mokomąjį ginklą ir pataikyti į taikinius.

Dėl pažintinių vizitų į padalinius reiktų kreiptis individualiai. Pagal poreikius gali būti sudaroma individuali vizito programa. Kiekviena rinktinė turi užkardas, išsidėsčiusias pasienyje, kurios taip pat priima ekskursijas (dėl vizitų į užkardas derinti su jus dominančios rinktinės atstovu).

Esant poreikiui padalinio atstovai gali apsilankyti ir jūsų nurodytoje vietoje. Be žodžiu ir vaizdine medžiaga pateikiamos informacijos, tokio vizito metu taip pat gali būti atsivežama ir pristatoma  dalis pasienyje naudojamos specialios įrangos, pristatoma tarnybinio šuns parodomoji programa.

Kontaktai vizitams:

 

IGNALINOS RINKTINĖ

Ignalinos rajono savivaldybė. Vilniaus g. 76, Ignalina.

Viešųjų ryšių vyresnioji specialistė Sigutė Mudinienė mob. 8 682 67080

sigute.mudiniene@vsat.vrm.lt

 

VILNIAUS RINKTINĖ

Vilniaus rajono savivaldybė. Vilniaus g. 47, LT-13116 Mickūnai, Vilniaus rajonas.

Viešųjų ryšių vyresnysis specialistas Andrius Jarackas 8-5 219 86 05

Andrius.jarackas@vsat.vrm.lt

 

VARĖNOS RINKTINĖ

Varėnos rajono savivaldybė. Alytaus 1, LT-65210 Varėna

Vado pavaduotojas Štabo viršininkas Remigijus Švelnia 8-310 31 694

Remigijus.svelnia@vsat.vrm.lt

 

PAGĖGIŲ RINKTINĖ

Pagėgių savivaldybė. Klaipėdos g. 6, LT-99290 Pagėgiai.

Viešųjų ryšių vyresnioji specialistė Asta Šimkuvienė tel. 8-441 57 955

Asta.simkuviene@vsat.vrm.lt

 

PAKRANČIŲ APSAUGOS RINKTINĖ

Klaipėdos miesto savivaldybė. Gintaro g. 1, LT-92237 Klaipėda.

Viešųjų ryšių vyresnioji specialistė Vesta Flick 8-46 39 71 95

Vesta.flick@vsat.vrm.lt

 

PASIENIEČIŲ MOKYKLA

Vilniaus rajono savivaldybė. Pasieniečių g. 11, Medininkų kaimas Vilniaus rajonas

Viešųjų ryšių vyriausioji specialistė Dangutė Kivilšienė 8-5 219 82 07

Dangute.kivilsiene@vsat.vrm.lt

 

 

 

 

 

Skautų draugai | 2016-07-25