2014-10-28

Struvės laužai – 2015

Tarptautinis skautų projektas

Struvės geodezinis lankas – apie 2820 km ilgio trianguliacijos grandinė, skirta tiksliam Žemės dienovidinio lanko ilgiui nustatyti ir apskaičiuoti geriausiai atitinkančio Žemės formą ir dydį elipsoido parametrus, Ją sudarė geografas V.J.Struvė. Tai į UNESCO sąrašą įtrauktas objektas.

Jis driekiasi per 10 šalių: Norvegiją, Švediją, Suomiją, Lietuvą, Lenkiją ir t.t.

2015 m. šis geografinis objektas mini savo 200-ąsias metines ir 10-ąsias metines, kaip UNESCO objektas.Todėl kitais metais skautai siekia įamžinti lanko atminimą.

Ateinančią vasarą planuojama beveik visuose šio lanko taškuose uždegti po laužą ir jie bus nufotografuoti iš kosmoso. TAIP, iš kosmoso! Vėliau nuotrauka bus nusiūsta į UNESCO būstinę ir Guinness‘o rekordų agentūrą.

Lietuvoje yra 14 taškų, todėl juos pasidalinti bus nelabai sunku

Viskas ką tau reikia padaryti, tai vieną žvaigždėtą Rugpjūčio naktį uždegti laužą ir gerai praleisti laiką, žinant, jog prisidedi prie kažko didesnio.

Susidomėjai?

Keliauk į: http://struve2015.strikingly.com

Rašyk į international@skautai.lt ir suteiksime tau visą reikiamą informaciją.

P.S data dar bus patikslinta

Iki susitikimo prie laužų!