Realybės šou Specialistas - 3 savaitė

Lietuvos skautija | 2014-10-16

Trečioji realybės šou "Specialistas" savaitė jau čia! Na, o jūs jau tikriausiai žinote, ką reikia daryti:

1. Išsirinkti savo šios savaitės projekto favoritą.

2. Padėti jam laimėti balsuojant ČIA.

3. Lauk rezultatų ir sužinok, kam gi atiteks geriausiojo specialisto vardas!

 

 

Sesė Ugnė Skorupskaitė, Kraštotyrininko specialybė

Pabaigę knygnešių temą,  pirmadienį mes su bebriukais pradėjome legendas apie garsiausias Lietuvos vietas. Pasiskirstę į dvi grupes kūrėmė vaidinimus apie tai, iš kur kilo Vištyčio ir Dusios ežerų pavadinimai. Kai sueigos pabaigos rikiuotėje paklausiau, ką išmoko, jie atsakė: "apie Dusią, kaip piktą poną smaugė ir apie vištytes." Man pačiai šios legendos taip pat buvo negirdėtos, todėl labai džiaugiuosi, kad mes visi kartu mokomės kažko naujo.

 

 

Sesė Gabija Vyšniauskaitė, Kinologo specialybė

Šį kartą papasakosiu, kas laukia norinčių mokytis kinologo specialybės Vilniuje - sužinoti ką nors naujo pasiruošusios skautų grupės nutarė specialybės programą įveikti lapkritį.
 
Šuo yra puikus draugas - to būsimiesiems kinologams tikriausiai net nereikia kartoti. Vis dėlto, ne visuomet žmogus būna geriausiu draugu savo šuniui. Todėl su skautais mokysimės, kaip reikia prižiūrėti šunį, kad jis gyventų sveikai ir laimingai. Nors ši specialybė reikalauja ir nemažai teorinių žinių (skaitysime enciklopedijas, žurnalus, žiūrėsime įvairius video), tačiau itin svarbus yra teorijos pritaikymas praktikoje. Kaip sakome dresūros aikštelėje, auklėjame ne šunį, o šeimininkus. Šį kartą auklėsiu skautus - noriu, kad kiekvienas gebėtų tinkamai pasisveikinti su šunimi ir to galėtų išmokyti draugus. Šioje specialybėje skautų laukia pažintis su skirtingomis šunų veislėmis skirtingose aplinkose (Mokymų centre, dresūros aikštelėje, šunų parodoje...).
 

 

 

Sesė Ugnė Kanapeckaitė, Pirmosios pagalbos specialybė

 

 

 

Sesė Eglė Naimavičienė, Kinologo specialybė

 

 

 

Brolis Remigijus Pozniakovas, Žvejo specialybė

 

 

 

Sesė Barbora Drąsutytė, Viso pasaulio draugo specialybė

Konnichiwa, Hallo, Bonjour! Štai ir pradėjome pažintį su specialybe "Viso pasaulio draugas". Spalio 15 d. įvyko pirmoji Vilniaus kr. Kernavės t. "Vilkų" drg. sueiga. Ką joje veikėme - žr. žemiau.

 

 

 

Sesė Odeta Autukaitė, Laužavedžio specialybė

 

 

 

Brolis Titas Gurskis, Astronomo specialybė

Kaip ir kiekvieną savaitę, taip ir šią, mes, Kaukai, susirinkome skautnamyje su tikslu išmokti kažko naujo ir gerai praleisti laiką.
 
Iš pradžių pasikartojome tai, ko jau buvome išmokę per praeitą sueigą. Tuomet visi turėjome atlikti savo "namų darbus" - išvardinti visas Saulės sistemos planetas iš eiles, pradedant nuo Merkurijaus. Kadangi visi viską puikiai mokėjo, galėjome pereiti prie pagrindinio šios sueigos tikslo - susipažinimo su kiekvieno astronomo mylima kompiuterine programa - "Stellarium". Išmokome ja naudotis bei sužinojome, kuo gali būti naudingas tarptautinės kosminės stoties (TKS) ieškojimas. Galų gale išgirdome graikų mitologijos pasaką, kuri padeda įsiminti tokius žvaigždynus kaip Kasiopėja, Persėjas, Andromeda.
 
Kadangi tikslas buvo kiek įmanoma realistiškiau pavaizduoti žvaigždes, o už lango buvo jau tamsu, tačiau apsiniaukę, tai pasitelkėme į pagalbą projektorių. Deja, to pasekoje, nuotraukų kokybė baisiai nukenčia. Bet tai juk geriau nei jokių nuotraukų išvis, tiesa? ;)
 
Gulbės žvaigždynas ir aplink esantys objektai:
 
 
Žvaigždynų piešiniai:
 
 
Žiedo ūkas (Lyros žvaigždyne):
 
 

 
Pusmėnulio ūkas (Gulbės žvaigždyne):
 
 

Lietuvos skautija | 2014-10-16