2014-10-09

Gabrielės Petkevičaitės Bitės gimtinėje svečiavosi skautai

Bitei 5

Nors mokslo metai jau prasidėjo, tačiau skautai vis dar gyvena vasariškomis nuotaikomis ir nebijo praleisti savaitgalio rugsėjo nelepinamais orais gamtoje. Rugsėjo 26-28dienomis  Panevėžio krašto skautus sukvietė Nevėžio tunto Gabrielės Petkevičaitės-Bitės draugovė į savo 5-ių metų minėjimą Puziniškyje, kur ir gyveno poetė rašytoja Gabrielė Petkevičaitė Bitė.

Iš kart po pamokų, visi stovyklos dalyviai skubėjo namo, jog susidėtų stovyklai reikalingus daiktus ir jau apie 18 h jie buvo Puziniškio kaime, kur juos su šypsena pasitiko stovyklos organizatoriai. Po registracijos, dalyviai suskubo statytis palapinių, kol dar nesutemo. Na, o po įsikūrimo ir atidarymo rikiuotės, buvo organizuojami linijiniai šokiai, o iš kart po jų, visi dalyviai buvo sukviesti prie stalo, kur laukė saldumynai (ir ne tik) bei karšta arbata. Kai jau visi buvo sotūs ir laimingi, buvo pristatomos gražiausios Gabrielės Petkevičaitės – Bitės draugovės akimirkos (skaidrės). Na o po jų, buvo vedami skautiški žaidimai iki tol, kol atėjo laikas ruoštis miegui. Na o nuo pat ryto iki stovyklos uždarymo skautai buvo mokomi šių specialybių pagrindų : virėjo, išlikimo ir medicinos. Kai kurie dalyviai jas sugebėjo net išsilaikyti irpatyrę skautai taip šiek tiek priartėjo prie pirmojo patyrimo laipnio - sidabrinės vyšnios. Taip pat, antrąjį vakarą stovykloje buvo ir skautiškas orientacinis, kur skautai turėjo galimybę pademonstruoti savo laužakurio, gebėjimo orientuotis pagal užuominas ir panašius gabumus. O po visų rimtų išbandymų, Gabrielės Petkevičaitės – Bitės muziejaus darbuotoja mielai sutiko visiems pravesti edukacinę programą, kur buvo pristatomas rašytojos gyvenimas, buvo aprodomi jos namai, o taip pat skautai turėjo galimybę degustuoti žolelių arbatas.

Taip linksmai praleisdami laiką, skautai stovyklavo gamtoje ir mėgavosi juokingomis nuoširdžiomis akimirkomis.