Tarptautinėje filatelijos parodoje įteiktas apdovanojimas skautų tematikos pašto ženklų kolekcininkui iš Lietuvos

Lietuvos skautija | 2014-08-14

2014 m. rugpjūčio 8-10 d. Danijoje, Kopenhagoje, vyko tarptautinė skautų tematikos filatelijos paroda – EuroScout 2014. Pagrindinis parodos, Walter Grob, apdovanojimas atiteko skautų tematikos pašto ženklų kolekcininkui iš Lietuvos Dariui Liutikui.

Pagrindiniu parodos apdovanojimu įvertinta D. Liutiko parengta ekspozicija „Lietuvos skautų istorija”. Iš viso parodoje dalyvavo daugiau kaip 40 kolekcininkų ar jų klubų iš 13 pasaulio šalių. Darius Liutikas šioje parodoje pristatė dvi ekspozicijas, jau minėtą Lietuvos skautų istoriją ir ekspoziciją „Lietuvos ir Latvijos skautai pabėgėlių stovyklose ir išeivijoje”.

Pasak Dariaus Liutiko, Lietuvos skautų tematikos pašto ženklai ir vokai domina daugelio šalių kolekcininkus. 1938 m. Lietuvos paštas išleido pašto ženklų seriją, skirtą II tautinei skautų stovyklai. 1946 m. Vokietijoje Detmoldo pabėgėlių stovykloje išleisti lietuviški ženklai su skautų lelijėle. Įvairių atminimo ženklų ir vokų išleido lietuvių skautai išeivijoje. 2007 m. Lietuvoje išleisti du skautų tematikos pašto ženklai minint pasaulio skautų judėjimo šimtmetį.


Skautų tematika yra populiari tarp pašto ženklų kolekcininkų. Veikia įvairūs klubai ir organizacijos, vienijančios šios tematikos pašto ženklų kolekcininkus. Pirmuoju šios teminės kolekcijos pašto ženklu laikomas Mafekinge 1900 m. išleistas ženklas su skautų judėjimo įkūrėjo lordo Roberto Baden-Povelio portretu. Įdomu, kad skautų judėjimas oficialiai buvo įkurtas tik po 7 metų, 1907 metais. 1918 m. Čekijoje išleisti pirmieji skautų tematikos ženklai po skautų judėjimo įkūrimo. Šiandien pasaulyje išleista daugiau kaip 5500 teminių pašto ženklų, skirtų skautų judėjimui.2011 m. Lietuvoje išleista dr. D. Liutiko knyga „Skautai! Dievui, Tėvynei, Artimui! Skautybė pašto ženkluose”, kuri iliustruota daugiau kaip 1200 skautų tematikos pašto ženklais ir vokais iš viso pasaulio. Lietuvos pašto skyriuose platinamoje knygoje visi besidomintys gali susipažinti su Lietuvos ir pasaulio skautų judėjimo istorija, veikla, skautų vertybėmis.

LPB info.

 
 
 
Lietuvos skautija | 2014-08-14