Skiltiada

Petras Petrauskas | 2013-05-08

Skiltis – tai nedidelė grupė skirtingai mąstančių skautų. Skiltis yra vienas iš svarbiausių vienetų, nes būtent skiltis grindžiama komandiniu darbu, pareigų pasiskirstymo, lyderių nusistatymo, simbolių svarbumo supratimu ir panašiais dalykais, kas yra Lietuvos skautijos ugdymo pagrindas. Ar žinote, kuri skiltis geriausia Panevėžio krašte? Simono Daukanto būrelio kandidatai irgi nežinojo, kol nesukvietė visų skilčių į SKILTIADĄ. 2013 metų gegužės 4 dieną 9:00 valandą visos nepatingėjusios atsikelti skiltys susirinko šalia Panevėžio skautų būklo.

Po atidarymo rikiuotės pradėjome „Skiltiadą“ tikrindami kojas.  Skautai ir patyrę skautai pasuko skirtingais keliais ir ėjo, ėjo, ėjo...

Skautų istorija:

Žygio maršrutas vedė mus per parką. Pirmoji stotelė – gerasis darbelis. Žaidėme „Skruzdėliuką”. Žaidimo nugalėtojos – „Pakalnutės”, pririnkusios daugiausiai šiukšlių. Prizas – lengvas pasivaikščiojimas be daiktų.

Kitose stotelėse bei per visą žygį dalinomės patirtimis apie skiltis, su kokiais sunkumais tenka susidurti ir dar šiuo bei tuo (tai paliksime paslaptyje ;) ). Štai ir mūsų pastovyklė!

Stovyklavietėje tikrinome, kaip skaniai skiltys moka pasigaminti valgyti. Skaniai ir sočiai pavalgę dar šiek tiek pailsėjome, pasigrožėjome pagaliau pražydusiomis žibutėmis ir pajudėjome namų link. Grįžę „Skiltiadą“ užbaigėme uždarymo rikiuote. Supratom du dalykus: visi pavargom ir visi esam geriausi!

Patyrusių skautų istorija:

Pirmas sustojimas įvyko gana greitai. Skiltys papasakojo apie savo istoriją, kaip suprantamas darbas skiltimis. Antąsyk sustoję pasišnekėjome, ko jie tikisi iš kitų savo skilties narių. Pagalvojome apie savo skilties pliusus ir minusus.

Pats tiksliausias žemėlapis (pilvas) sako, kad jau priėjome maisto gaminimosi vietą. Įveikta pusė maršruto! Valgydamos skiltys aptarė, kokių renginių trūksta Panevėžio kraštui ir kaip galėtu prisidėti prie renginių organizavimo. Gerai pailsėję grįžome namo. Visi buvo geros nuotaikos, kupini naujų idėjų ir tikslų savo skiltims. Taigi lauksime jūsų darbų ir naujų renginių Panevėžyje!

AČIŪ visoms dalyvavusioms skiltims, kurios nepabūgo mus netikėtai užpuolusios saulės. Tikėkimės, jog šis renginys taps tradicija ir susitiksime dar ne kartą. Mylim, bučiuojam :*

S.D. būrelio kandidatai

Petras Petrauskas | 2013-05-08