Jaunimo susidomėjimas Europos Sąjunga neblėsta

Senas Skautatinklis | 2004-12-09
Lietuvos skautija laimėjo Užsienio reikalų ministerijos skelbtą projektų atranką „Europos Sąjungos ateitis ir Lietuvos vaidmuo Europoje“. Ji buvo skelbta siekiant paskatinti Lietuvos visuomenės domėjimąsi Europos Sąjungos ateitimi, diskusijomis dėl Europos Konstitucijos bei Lietuvos vaidmeniu Europoje. Skautijos projektui buvo skirta 7500 litų parama. Šio projekto vykdytojai kvietė žmones, kuriems priklauso rytojaus Europa, diskutuoti apie Lietuvos vaidmenį ir vietą Sąjungoje. Projekte dalyvavo apie penkis šimtus 6-25 metų amžiaus vaikų ir jaunimo.

Konkurso atidaryme dalyvaus Europos Parlamento narys Vytautas Landsbergis, URM Europos Sąjungos departamento atstovas Rolandas Kačinskas. Renginiui 50 savanorių 3 mėnesius kūrė žaidimą, kuris kvies visus dalyvius žingsniuoti per Europą be knygos.

Konkursą globoja viena seniausių europietiško švietimo institucijų sostinėje - Vilniaus Jėzuitų gimnazija. Jėzuitai vieni pirmųjų atgabeno Europos švietimo idėjas į Lietuvą. Tęsdamas savo misiją Europos informacijos centras renginio dalyvius pradžiugins įvairiomis dovanomis, kurios bus įteiktos
“Penkių kontinentų” renginių centre
, esančiame verslo centro “Europa” 31-ąjame aukšte. Daugumai vaikų tai bus pirmasis apsilankymas tokiame aukštame pastate.

Lietuvos skautija vykdydama tokius projektus siekia mokyti savo narius atsakingai priimti sprendimus, taip įgyvendinant organizacijos misiją - konstruktyviai ir aktyviai veikti visuomenės gerovei.
Senas Skautatinklis | 2004-12-09