2013-04-06

Miško žvakė

tikroji skauto viryklė

Maisto gaminimas gamtos sąlygomis yra labai įdomus ir pilnas nuotykių dalykas :) negaliu suskaičiuoti, kiek kartų katiliukas apsiversdavo užgesindamas laužą, ir kiek dūmų rušių esu pažinės. Prisiminiau, kaip praėjusią vasarą su musiškiais bandėme padaryti miško žvakę.

Mums prireiks: sausu pušių arba beržo kelmo, virvės, prakūrų.

1. Kelmą reikia suskaldyti bent į 4 dalis. Kuo smulkiau bus suskaldytas kelmas, tuo greičiau jis sudegs, bet tuo stipresnė liepsna bus.

1. Reikia surinkti visas kelmo dalis, o tarpus užkimšti pakūrom. Tai gali būti beržo žievė, arba sausos eglės šakelės. Galima išskaldyti vidurį ir pasmulkinus medieną sumesti  į kelmo vidų.

1. Visą konstrukciją reikia tvirtai surišti. Reguliuojant atstūmą tarp kelmo dalių, galima reguliuoti liepsnos plotį.

Tai yra puikiausia proga kartu su skiltimi iškeliauti į gamtą, pabandyti sukonstruoti tokią miško žvakę ir išvirti ant jos skautiškos pavasariškos arbatėlės :)

Junj. Roman J.