Atstovėjom

Karolis Martinaitis | 2013-01-24

Praeitą savaitgalį, kol vieni skautai šoko ir dainavo "Gražiu dainelių daug girdėjau" (toliau - GDDG) konkurse, kiti dalyvavo Jorės, Elenos ir Karolio organizuojamuose mokymuose "Atstovėk". Deja, mokymuose dalyvauti galėjo ne kiekvienas. Tam, kad patektų į mokymus, kiekvienam dalyviui buvo būtina įveikti pirmąją ir paskutinę kliūtį, skiriančią juos nuo kelionės į išsvajotą mokymų karalystę (Kauno skautnamį). Visi atsitrenkdavo tarsi į sieną sužinoję, kad norint patekti į mokymus reikia sukurti Lietuvos Skautijos kosmoso programą. Tačiau atsirado 12 narsuolių iš Panevėžio, Telšių, Tauragės, Marijampolės, Šiaulių ir Vilniaus kraštų, kurie šią kliūtį įveikė ir penktadienį 19:00 sugužėjo į skautnamį.

Pirmoji mokymų dalis - Jaunimo politikos žemėlapis. Visi 12 narsuolių mokėsi jaunimo organizacijų pavadinimus ir jų trumpinius, analizavo kas sudaro LIJOT'ą ir kaip jis veikia. Ačiū Elenai už pristatymą, kuris įkvėpė narsuolius veikti aktyviau ir pasiekti nacionalinį mastą.

Antroji dalis - Nuo vilkiuko iki Barosso. Ši dalis turėjo daug bendro su pirmąja ir gal net buvo jos pratęsimas, nes taip pat buvome supažindinti su jaunimo organizacijomis ir kas jas jungia. Tik šį kartą Europos mastu. Ačiū Karoliui už pristatymą ir nustatytus tikslus.

Trečioji dalis - Jei Lietuvos skautija būtų miestas... Po tokių pašnekesių, kurių dėka įsivaizdavome save, sėdinčius Berlyne ir geriančius kavutę su Barosso, buvo gera grįžti vėl prie Lietuvos Skautijos. Šioje dalyje buvome supažindinti su įvairia LS statistika. Pergyventų krizių ir aukso amžių apžvalga leido daryti išvadas apie LS’ą netolimoje ateityje. Ačiū Jorei už pristatymą.

Taip šauniai prabėgo pirmoji mokymų diena.

Antrą mokymų dieną buvome padalinti į keturias komandas ir gavome užduotį - pasiruošti debatams. Nešini  užduotimis, iškeliavome į GDDG kalbinti didelę patirtį turinčių Lietuvos Skautijos narių. Taip pat nepraleidome progos apsilankyti tarybos posėdyje ir išgirsti su kokiomis problemomis šiuo metu susiduria LS.

Štai ir laikas debatams! Komandos meta būrtus, kuri pirma pradės savo kalbą. Rėžia viena komanda savo kalbą, rėžia kita, o tada jau rankų miškas salėje. Pasibaigia debatai, GDDG taip pat jau dalinami prizai ir viskas rimsta. Grįžus į skautnamį, padarom dar trumpą aptarimą ir ŠIE mokymai baigiasi! Tačiau šį kart jaučiamės ne taip, kaip kas kart grįžę iš mokyklos. Šie mokymai mus įkvėpė dar būti aktyvesnius skautus bei dar labiau stengtis nuveikti kažką gero Skautijos labui. AČIŪ mokymų GURU Jorei, Elenai ir Karoliui.

Karolis Martinaitis | 2013-01-24