Apie „gelbstinčias“ idėjas

Simona Klumbytė | 2013-01-14

Būna, jaunieji „verslininkai“ slepia savo verslo idėjas. Esą kas nors iškart idėją „pavogs“. Taip ir įsivaizduoju, kad kitą dieną jau užtinkam visose Maximose naują produktą. Arba pakeliam akis ir pamatom šviežiai išrastų paslaugų biuro iškabą.

Neįkyrūs patarimai ir idėjos pamatuotais kiekiais yra naudingas dalykas. Duoda peno diskusijai ir asmeniniams pasvarstymams. Bet užpulta revoliucijų siūlytojų svajodavau, kad prie manęs tiesiog prieitų skautas ir pasakytų – turiu idėją, kuri gali šį tą pakeisti, ir noriu ją įgyvendinti. Prisiimu atsakomybę už idėjos plėtojimą ir įgyvendinimą, esu pasirengęs atlikti visus darbus, susijusius su jos sėkmingu realizavimu – kokie tie darbai bebūtų, įdomūs ar nelabai. Na, dar tepasako - man gali prireikti/ prireiks pagalbos tai padaryti.

Vien gerų idėjų neužtenka, reikia ir darbščių rankų, kurios tai padarytų. Kokie 90 proc. išgirstų idėjų – tiek kvailų, tiek protingų iš tikro jau buvo nebe naujos – arba buvo pačiai kilusios, arba prieš tai mano kailyje buvusiųjų man persakytos. Tų idėjų likimas įvairus – nuo išbrokuotų, „nudususių“ iki jau seniai įgyvendinamų, tik siūlytojo nepastebėtų. Dalis laikomų lentynoje „būtų nuostabu įgyvendinti, jei atsirastų, kas tai padaro“.

Psktn., vyr. sk., fil. Simona Klumbytė

Simona Klumbytė | 2013-01-14