Būk pasiruošęs atsilaikyti skautų magijai ;)

Vaiva Jusk | 2013-01-02

Nėra paprasta pasiruošti renginiui, ypatingai, kai reikia išeiti į “plačiąją visuomenę” ir papasakoti apie tai, ką veikiame ir kodėl esame tokie ypatingi. Patys su tuo nepaprastumu susidūrėme, todėl norime pasidalinti savo patirtimi, kad dalyvaujant renginiuose jums būtų paprasčiau!

Rekomendacijos  dalyvaujantiems parodose, mugėse ir pristatymuose:

1.       Mokėti atsakyti į klausimus (gebėti paaiškinti esminius dalykas per 1 min):

·         Kas yra skautai?

·         Ką skautai veikia?

·         Kodėl savo vaiką leisti į skautus?

2.       Nusistatyti ir aiškiai žinoti tikslą, dėl kurio dalyvaujate renginyje (tikslas gali būti įvairus, pvz. pasirodyti savo mieste, atkreipti į save dėmesį, pritraukti naujų vaikų ar vadovų į savo tuntą, draugovę, pakviesti į skautišką renginį).

3.       renginyje kviesti dalyvauti skautukų (vaikų), kurie būtų gyvas pavyzdys, ką mes veikiam. Stende turi būti bent du suaugę ir penki jaunesni skautai - programai vykdyti. Tai, žinoma priklauso ir nuo tikslo, kodėl dalyvaujate renginyje.

4.       Parengti trumpą programą tiek parodyti save (kad užtektų pačių jūsų) ir kad būtų galima įtraukti kitus žmones (žaidimai, dainos, šokiai, kurie išsiskiria savo skautiškumu).

5.       Išsiaiškinti viską apie stendą, kuriame būsite (pradedant dydžiu (plotu), baigiant kitais svarbiais klausimais – ko iš jūsų tikisi (interaktyviose zonose).

6.        Jei įmanoma prašyti atskiro stendo, kad nereikėtų dalintis su kita organizacija, derintis laiko. Taip pat tai yra svarbu jūsų matomumui: viena organizacija stende yra geriau matoma, nei kelios (mes norime, kad mus matytų! :)).

8. Išsiaiškinti ir atkreipti dėmesį į pačios parodos tikslą ir tikslinę auditoriją ir pagal tai susidėlioti dalyvavimo laikus.

9. Taupyti vienas kito laiką ir jėgas: dažniausiai vos kelių žmonių užtenka produktyviai “reprezentacijai”, tad rekomenduotina nebijoti darbo pasidalinimo ir “poilsio laiko” likusiai grupei.

10. Viena negatyvi reakcija perspjaus dešimt pozityvių. Budėkite ir būkite pasiruošę įvairioms žmonių reakcijoms ir nepasiduokite nusivylimui bei apatijai dėl to.

11. Bendrauti, bendrauti ir dar kartą bendrauti. Pradedant akių kontaktu, baigiant vizitinių kortelių apsikeitimu. Geriausias “masalas” - komunikabilumas, šypsena ir gyvumas.

Su linkėjimais,

Vaiva, Laima, Morta, Kšištofas, Tomas, Miglė