2013-01-02

Atstovėk

Tęstinių atstovavimo mokymų pradžia - tavo asmeninis startas.

Labas skaute,

Jorė, Karolis ir aš turim tau iššūkį. Dabar tau reikia atsakyti į keletą klausimų.

1.      Manai, kad posakis „lenk medį kol jaunas“ yra labai taiklus?

2.      O gal geriau jaunam stovėti tiesiai ir atstovėti visus stiprius vėjus ir tik kartais apsigenėti šakas?

3.      Laikai save kritiškai mąstančiu/-ia?

4.      Sausio 18-20 gali būti Kaune?

5.      Tau pakankamai baisu prieiti prie nepažystamo žmogaus ir užmegzti pokalbį?

6.      Tu esi kažkuo nepaprastas/-a?

7.      Tau nereikia gūglinti prieš atsakant į klausimą kas yra ES prezidentas?

8.      Tau yra 16-25 metai?

9.      Žinai ką reiškia mistiniai raidžių trumpiniai kaip LiJOT, SJRT, JRD, CoE ir YFJ?

10.  Tu turi drąsos išsiaiškinti ką reiškia LiJOT, SJRT, JRD, CoE, YFJ ir kuo jie gali pakeisti tavo gyvenimą?

11.  Tu nori priklausyti išskirtinių LS narių grupuotei?

12.  Tu vis pagalvoji, kad būtų šaunu nueiti į neformalų susitikimą su Europos Sąjungos vadovais?

13.  Vis susimąstai apie kosmosą?

14.  Tau rūpi kaip gyvena tavo miesto/rajono/šalies jaunimas?

15.  Manai, kad gali apginti savo nuomonė?

16.  Kartais gali ilgai kalbėti rimtu tonu tema, kurios pats/-i nelabai supranti?

Teisingi atsakymai:

1.      Ne

2.      Taip

3.      Taip

4.      Taip

5.      Ne

6.      Taip

7.      Taip, Ne, Galbūt

8.      Taip

9.      Taip, Ne, Galbūt

10.  Taip

11.  Taip

12.  Taip

13.  Taip, Ne, Galbūt

14.  Taip

15.  Taip

16.  Taip

Jeigu į visus arba daugumą klausimų atsakei teisingai tu turi būti Skautnamyje sausio 18-20 dienomis jaunųjų būsimųjų Lietuvos Skautijos atstovų susitikime-mokymuose, kuriuose mes pabandysim tau padėti patekti tarp tų išrinktųjų, kurie ne tik svajoja, bet ir daro bei pasiekia.

Kas čia bus? O gi tęstiniai atstovavimo mokymai, kurių metu pasigilinsime žinias apie jaunimo politiką, galimybes Lietuvoje ir užsienyje, bandysime pasiaiškinti kokių įgūdžių reikia, kad galėtum atstovauti savo skilties, draugovės, organizacijos interesus. Dalinsimės patirtimis ir bandysim tau padėti parodyti savo gabumus pasauliui.

Šis susitikimas Kaune bus pirmoji dalis mokymų ciklo. Antroji – geriausiai pasirodę dalyviai dalyvaus LS suvažiavime, susipažins su LS struktūra ir jos darbu iš arčiau ir atliks keletą iššūkių. Trečioji – gal tai LiJOT pavasario asamblėja ar Žiemos forumas, gal Europos jaunimo konferencija, o gal WOSM atstovavimo tinklo susitikimas? Viskas priklauso tik nuo tavęs, kiek toli tu eisi, o mes bandysim tau padėti.

Mes tau pažadam iššūkius, išbandymus, naujas žinias, įspūdžius ir atvertus klodus veiklai.

Ką dar turėtum žinoti:

Iki sausio 10 d. tau reikia užsiregistruoti el. paštu jore.astrauskaite@gmail.com kartu su registracija nusiųsti ir trumpus pamąstymus keletu kalsuimų: 1. Kodėl tau šis renginys skamba įdomiai ir nori jame dalyvauti? 2. Kaip tu įsivaizduoji Lietuvos Skautijos kosmoso programą?

Jeigu dalyvauji Dainų dainelėje galėsi viską ramiausiai suderinti ir dalyvauti tiek ten, tiek ten.

Žinoma skautnamyje tau reikės visų daiktų skirtų šiltam miegui ir higienai.

Šie mokymai tau nieko nekainuos, nes Skautija pasirūpins tavo kelione ir pilnu skrandžiu.

Iki susitikimo Kaune!

Kand. į gint. s Elena