2012-06-06

Bazinis skautų vadovų kursas „Saulės žiedas“: Pirmas InfoLaiškas

Dažniausiai užduodami klausimai apie mokymus "Saulės žiedas"

Apie kursą plačiau:

Kadangi sulaukiame daug klausimų apie mokymus "Saulės žiedas", štai trumpa klausimų apžvalga:

Klausimas: Ar galimas dalyvauti tik pirmojoje dalyje?

Atsakymas: Taip, galimas.

Klausimas: Ar nauji vadovai, kurie tik dabar pradeda dėtis savo skautavimo pamatus, o vadovavimo patirties nelabai turi, gali prisijungti prie kursų?

Atsakymas: Tokiam žmogui bus reikalinga rekomendacija iš jį globojančio vadovo, kad artimiausiu metu jis tikrai planuoja būti vadovu.

Klausimas: Ar galima gauti tik literatūros paketą?

Atsakymas: Taip galima. Tai prilygsta dalyvavimui tik pirmojoje dalyje.

Klausimas: 50 Lt – tai tik pirmos dalies mokestis?

Atsakymas: Taip, tai tik pirmos dalies mokestis. Antrosios dalies mokestis priklausys nuo to, kiek lėšų pavyks pritraukti mokymų organizavimui.

==============================================

Pirmas literatūros paketas paruoštas siuntimui. Kas gi jame?

Štai ir pirmas literatūros paketas. Į jį įdėjome:

• „Skautybė berniukams“ (Roberto Baden-Powell)
  • „Pagrindiniai skautybės bruožai“ (Lietuvos Skautija)
  • „Skautų skiltis“ (Roland Philipps, John Lewis)
  • „Skilčių vadovas“ (Pavel Mikriukov)
  • Ir dar kai ką tarp puslapių :)

Siūlome skaityti būtent tokiu eiliškumu, prieš tai peržvelgiant klausimus, kuriuos užsiregistravę gausite el. paštu.

„Skautybė berniukams“ (Roberto Baden-Powell‘o) – tai knyga, nuo kurios ir prasidėjo skautavimas visame pasaulyje. Tai pradžia, kur pakloti visos ideologijos pagrindai (ideologija – idėjų sistemą, kuri yra paruošta pritaikymui). Būtent nuo jos ir siūlome pradėti.

„Pagrindiniai skautybės bruožai“ trumpai pateikia pagrindinius skautybos bruožus ir metodus šiandieniniame pasaulyje.

Kaip sakė BP ir kiti patyrę skautavimo praktikai, skautiškos veiklos pagrindas – skilties sistema (skilties veikla, jų sąveiką). Būtent į tai norime atkreipti dėmesį, siūlydami kitus leidinius: „Skautų skiltis“ ir kaip papildinys jam „Skilčių vadovas“.

Sėkmės!

Bazinio skautų vadovo kurso „Saulės žiedas“ koordinatorius gilv. Pavel Mikriukov aka Gintarinis Sabalas

Lietuvos skautijos Mokymų skyrius